Катаріна Завацька вдруге у 2024 році програла стартовий матч на турнірі WTA

Катаріна Завацька. Катаріна Завацька. Фото: ITF

Зупинилася за крок від перемоги над сьомою сіяною.

Українська тенісистка Катаріна Завацька програла стартовий матч в основі турніру WTA у французькому Руані. У трьох сетах українка поступилася француженці Кларі Бюрель.

Завацька потрапила до основної сітки турніру в Руані завдяки перемозі у кваліфікації. Там українка здолала двох суперниць: місцеву тенісистку Селіну Янічевич та американку Елізабет Мандлік.

Першою суперницею Завацької в основі турніру WTA стала Бюрель — 44-та ракетка світу, яка отримала статус сьомої сіяної. Для тенісисток це була перша особиста зустріч між собою.

Як минув матч Завацька — Бюрель?

  • Ключовим моментом першої партії став шостий гейм на подачі Бюрель. Завацька впродовж нього заробила п'ять брейкпойнтів — останній виявився успішним та допоміг вирватися в рахунку.
  • У наступних двох геймах Бюрель та Завацька обмінялися брейками. А у дев'ятому геймі українка вдало подала на сет та вийшла вперед у матчі.
  • Друга партія розпочалася з обміну брейками між тенісистками. А за рахунку 3:2 француженка вийшла вперед: зробила два брейки на геймах Завацької, програвши у відповідь один на своїй подачі. У підсумку Бюрель перевела гру у третю партію.
  • У третьому ж сеті Бюрель довела свою справу до перемоги: у першому ж сеті здійснила відрив у три гейми. Завацькій відіграти цей дефіцит до кінця партії не вдалося.
  • Матч Завацька — Бюрель тривав 2:14 години. Українка припустилася п'яти подвійних помилок на подачах і відіграла лише 30% брейкпойнтів.

WTA 250 Руан, перше коло

Клара Бюрель (Франція, 7) — Катаріна Завацька (Україна) 2:1 (3:6, 6:3, 6:2)

Що означає поразка Завацької?

  • Другий поспіль програний матч в основі турніру WTA у 2024 році. Вперше це сталося з українкою на попередньому турнірі в Боготі.
  • Востаннє українській тенісистці вдавалося подолати стартовий раунд в основній сітці турніру WTA ще у жовтні 2023 року — тоді вона подолала два раунди кваліфікації і виграла поєдинок першого кола на турнірі у туніському Монастірі.
  • Завацька лише одного разу у 2024 році виграла матч основної сітки на рівні всіх тенісних турнірів. Перед цим подібне їй вдавалося на турнірі ITF у Порту, що минув у лютому.
  • На турнірі у Руані залишається лише Ангеліна Калініна, яка у першому колі обіграла іншу француженку Алізе Корне.