Прогрес Цуренко та Сачка, зміни у топ-10 серед чоловіків. Оновлені тенісні рейтинги WTA та ATP

Леся Цуренко. Getty Images/Robert Prange

Як змінилися позиції українців та українок.

Жіноча та чоловіча тенісні асоціації, WTA та ATP відповідно, оновили рейтинги найкращих гравців.

Упродовж тижня відбувся перший грунтовий "Мастерс" сезону у Монте-Карло. Чемпіоном турніру втретє у кар'єрі став грек Стефанос Ціціпас, який у фіналі обіграв норвежця Каспера Рууда.

Натомість у жіночому турі пройшли матчеві зустрічі Кубка Біллі Джин Кінг, за які не нараховуються очки до світового рейтингу. Україна у протистоянні за вихід до фіналу поступилась Румунії з рахунком 2:3.

Що змінилося у рейтингу WTA?

• Першою ракеткою України залишається Еліна Світоліна. Вона продовжує займати 18-те місце у світовому рейтингу.
  • Свої позиції за підсумками тижня зберегли й три наступні українки у рейтингу — Марта Костюк (27-ме місце), Ангеліна Калініна (32-ге) та Даяна Ястремська (33-тє).
  • Прогрес серед представниць України у топ-100 показала лише Леся Цуренко: піднялась з 42-го місця на 41-ше.
  • У топ-200 світового рейтингу невеликий прогрес показали Катерина Байндль та Катаріна Завацька. Натомість Дарія Снігур втратила одну сходинку.
  • У топ-10 змін не відбулось. Лідеркою світового рейтингу залишається Іга Швьонтек, її перевага над другим місцем, яке займає Аріна Сабалєнка, складає 2790 очок.

• 33. Даяна Ястремська (Україна) — 1597
  • 41. Леся Цуренко (Україна) — 1363 (+1)
  • 132. Дарія Снігур (Україна) — 575 (-1)
  • 138. Юлія Стародубцева (Україна) — 541
  • 175. Катерина Байндль (Україна) — 426 (+2)
  • 182. Катаріна Завацька (Україна) — 401 (+1)

Що змінилося у рейтингу ATP?

• Перша ракетка України Віталій Сачко, що повернувся до виступів на початку квітня після відновлення від травми, здобув одну перемогу на "челенджері" в Мадриді та піднявся на три позиції у рейтингу: зі 184-го місця на 181-ше.
  • Значний прогрес показав Ілля Марченко. 36-річний тенісист дійшов до чвертьфіналу "челенджера" в Пусані, що дозволило йому здійснити стрибок у рейтингу на 17 позицій.
  • На вершині рейтингу відбулось кілька змін. Зокрема, повернувся у топ-10 чемпіон турніру в Монте-Карло Стефанос Ціціпас, також на чотири позиції піднявся фіналіст змагань Каспер Рууд. Натомість випав з топ-10 данець Гольгер Руне.
  • Лідером світового рейтингу залишається серб Новак Джокович, який має 10035 очок.

Рейтинг ATP: топ-10 та українці