Спортивна гімнастика: ЧС-2023
Спортивна гімнастика: ЧС-2023

Україна здобула "золото" та "бронзу" у багатоборстві на першому етапі Гран-прі з художньої гімнастики

Вікторія Онопрієнко. Фото: Simone Ferraro

Як виступили Вікторія Онопрієнко і Таїсія Онофрійчук.

Збірна України з художньої гімнастики здобула дві медалі на старті Гран-прі в естонському Тарту. У жіночому багатоборстві "золото" та "бронзу" виграли Вікторія Онопрієнко та Таїсія Онофрійчук відповідно.

Етап у Тарту — перший у нинішньому сезоні Гран-прі з художньої гімнастики, загалом відбудеться чотири старти. У минулому сезоні Україна завоювала 16 медалей на етапах, зокрема сім золотих.

До заявки збірної України на Гран-прі в Тарту увійшли лідерка команди Вікторія Онопрієнко та 15-річна Таїсія Онофрійчук, для якої це дебютне Гран-прі у кар'єрі. Обидві здобули нагороди у перший день змагань.

Як виступили українки

 • У багатоборстві гімнастки змагались у чотирьох дисциплінах: обруч, м'яч, булави та стрічка. Учасницями змагань стали загалом 33 атлетки.
 • Вікторія Онопрієнко здобула перемоги у вправах з м'ячем, булавами та стрічкою. Першим місцем українка поступилася лише в обручі — її випередила болгарка Ельвіра Краснобаєва.
 • Підсумковий результат Онопрієнко склав 131.300 бала. Вікторія посіла перше місце та завоювала "золото" Гран-прі в Тарту.
 • Другою стала Краснобаєва, яка отримала від суддів 124.500 бала. Натомість Таїсія Онофрійчук, що показала другий результат у вправах на булавах та третій — в обручі, посіла підсумкову третю позицію — 124.150 бала.

Гран-прі з художньої гімнастики (Тарту, Естонія). Особисте багатоборство: топ-3

 1. Вікторія Онопрієнко (Україна) — 131.300 бала
 2. Ельвіра Краснобаєва (Болгарія) — 124.500
 3. Таїсія Онофрійчук (Україна) — 124.150

Що означають результати українок?

 • Вікторія Онопрієнко вдруге поспіль тріумфувала в особистому багатоборстві на Гран-прі в Тарту. Загалом це 15-та медаль українки на цьому рівні і шоста — золота.
 • Таїсія Онофрійчук завоювала дебютну нагороду на Гран-прі з художньої гімнастики.
 • Обидві українки кваліфікувались в усі фінали в окремих видах. Вони пройдуть у неділю, 3 березня.

Що відомо

 • Вікторія Онопрієнко — чемпіонка Європи 2023 року у вправах з обручем та бронзова призерка ЧС-2023 у вправах з булавами. На літніх Олімпійських іграх 2020 року у Токіо вийшла до фіналу змагань та посіла 10-те місце.
 • Україна наразі має дві ліцензії у художній гімнастиці на Олімпіаду-2024: неіменну в особистому багатоборстві (виборола Онопрієнко) та в груповому багатоборстві.
 • Наступне Гран-прі з художньої гімнастики відбудеться 8-10 березня в іспанській Марбельї.