Біатлон: Кубок світу
Біатлон: Кубок світу

"Витягнемо найдовшу соломинку". Голменколлен подав заявки на проведення чемпіонату світу з біатлону у 2028 або 2029 році

Біатлонна арена в Голменколлені. Фото: Jens Meyer/AP Photos

Востаннє світова першість у Норвегії відбулась у 2016-му.

Норвезький Голменколлен подав заявки на проведення чемпіонату світу з біатлону у 2028 або 2029 роках. Про це повідомляє Норвезька асоціація біатлону (NSSF).

Заявки підтримали міська рада та муніципалітет Осло, у межах якого розташований Голменколлен. Норвегія сподівається прийняти турнір вперше з 2016 року.

"Міська рада хоче, щоб Осло був природним вибором для проведення великих міжнародних чемпіонатів і спортивних подій. З проведенням чемпіонату з біатлону в Голменколлені ми хочемо позначити Осло на карті як зимову столицю та спортивне місто", — відзначив Гальштайн Б’єрке, член фінансового комітету міської ради Осло.

Господарів ЧС з біатлону у 2028 та 2029 роках буде визначено на Конгресі Міжнародного союзу біатлоністів (IBU). Він відбудеться у вересні 2024 року.

"Ми знаємо, що нас чекає важка конкуренція, ми зіткнемося з жорсткою опозицією, але разом з муніципалітетом Осло ми зробимо все можливе, щоб гарантувати, що витягнемо найдовшу соломинку", — сказав генеральний секретар NSSF Мортен Дюпвік.

У нинішньому сезоні Голменколлен приймає сьомий етап Кубка світу з біатлону, початок якого було відкладено через погодні умови. У 2016 році організатори ЧС в норвезькому місті продали 125 тисяч квитків на гонки турніру.

Чемпіонат світу з біатлону: що відомо

  • Загалом Осло приймало чемпіонати світу з біатлону шість разів, вперше — у 1986 році.
  • ЧС-2024 відбувся у чеському Новому Месті. Україна не здобула на турнірі жодної медалі, це сталось вдруге поспіль.
  • Світова першість 2025 року відбудеться у швейцарському Ленцергайде. Після олімпійського сезону ЧС-2027 пройде в естонському Отепя.
  • Україна ніколи не приймала ЧС з біатлону. За всю історію виступів на світових першостях "синьо-жовті" завоювали 39 медалей, з них сім золотих.