CAS відхилив апеляцію Олімпійського комітету Росії на рішення МОК про призупинення членства

ОКР. Фото: AP Photos

Про що йдеться у рішення спортивного суду.

Спортивний арбітражний суд (CAS) відхилив апеляцію Олімпійського комітету Росії на рішення Міжнародного олімпійського комітету призупинити членство ОКР. Про це повідомляється у пресрелізі CAS.

У жовтні 2023 року МОК призупинив членство ОКР через включення до складу організації олімпійських органів з окупованих територій України. Причину такого рішення пояснили порушенням ОКР олімпійської хартії у контексті територіальної цілісності України.

ОКР оскаржив рішення МОК у Спортивному арбітражному суді. Однак CAS відхилив апеляцію, зазначивши, що Виконавча рада МОК не порушила жодних правил та принципів.

"Комісія CAS, відповідальна за цю справу, відхилила апеляцію та підтвердила оскаржене рішення, встановивши, що Виконавча рада МОК не порушила принципів законності, рівності, передбачуваності або пропорційності", — йдеться у рішенні спортивного суду.

ОКР ще може оскаржити рішення CAS у Федеральному суді Швейцарії протягом 30 днів. Призупинення членства ОКР означає, що російська організація більше не має права працювати як національний олімпійський комітет і отримувати фінансування від МОК.

Росія у спорті: що відомо

  • У грудні 2023 року Міжнародний олімпійський комітет офіційно дозволив росіянам та білорусам змагатися на літній Олімпіаді в Парижі у нейтральному статусі. При цьому в МОК вказували, що відповідні атлети мають виконати всі критерії допуску: не мати відношення до збройних сил Росії та Білорусі чи інших військових формувань, а також не бути поміченими в активній підтримці війни в Україні.
  • Участь в Олімпіаді "нейтральних" спортсменів з Росії та Білорусі дозволена лише в особистих турнірах — у командних продовжує бути чинною заборона на участь представників цих країн.
  • Станом на лютий 2024 року лише 14 "нейтральних" атлетів виконали критерії допуску для участі в Олімпіаді-2024.