МОК допустив російських та білоруських атлетів на Олімпіаду-2024 у нейтральному статусі

. Президент МОК Томас Бах. Фото: AP

Це рішення ухвалене.

Міжнародний олімпійський комітет (МОК) допустив до Олімпійських ігор-2024 атлетів з Росії та Білорусі у нейтральному статусі. Про це повідомляється а офіційному сайті МОК, рішення ухвалене Виконавчою радою комітету.

Росіяни та білоруси зможуть виступати лише в особистих стартах, команди не будуть допущені. Відбиратися на Олімпіаду вони будуть лише через офіційні кваліфікаційні старти, зазначається у заяві МОК. Тобто додаткових кваліфікаційних можливостей для них не будуть створювати.

Також МОК відзначає, що станом на 8 грудня 2023 року лише 11 "нейтральних атлетів" виконали критерії допуску для участі в Олімпіаді-2024 – 8 з російським паспортом та 3 з білоруським. І загалом "дуже обмежена кількість" росіян та білорусів зможуть виступити на Олімпіаді-2024.

"Нейтральні атлети", як і інші спортсмени, що будуть змагатися на Олімпіаді, мають підписати заяву про підтримку Олімпійської хартії.

Національна символіка Росії та Білорусі буде заборонена – це стосується гімну, прапору та інших атрибутів.

Які обмеження будуть встановлені для росіян та білорусів

  • Будуть змагатися як "Індивідуальні нейтральні атлети".
  • Змагатися зможуть лише в особистих стартах, команди не будуть допущені.
  • Атлети, що активно підтримують війну, не будуть допущені до Олімпіади-2024. Те саме стосується і персоналу збірних. Не будуть допущені також атлети, що перебувають на контракті у збройних силах Росії чи Білорусі, або інших військових формувань.