"Можемо боротися з будь-яким суперником". В'ячеслав Бобров — про підготовку України до перших ігор у відборі Євробаскету

Ексклюзивно
. В'ячеслав Бобров. Фото: FIBA

Ексклюзивний коментар баскетболіста національної збірної для Суспільне Спорт.

Збірна України з баскетболу в четвер, 22 лютого, стартує у заключному раунді кваліфікації на Євробаскет-2025. У першому матчі "синьо-жовті" на виїзді зустрінуться зі Словенією.

Підопічним Віталія Степановського необхідно фінішувати в топ-3 своєї групи з чотирьох команд, аби здобути путівку до фінальної частини прийдешнього Євробаскету. В першому "вікні" відбору, крім словенців, збірна також зустрінеться з Португалією.

Після серії ушкоджень збірна готується до стартового матчу проти Словенії в складі 11 баскетболістів. Зокрема, на участь у третьому Євробаскеті в кар'єрі претендує форвард "Прометея" В'ячеслав Бобров.

Перед стартом відбору Бобров надав ексклюзивний коментар Суспільне Спорт, в якому розповів про стан команди й підготовку до прийдешніх матчів.

  • В якому стані перебуває команда:

"Настрій і фізична підготовка у всіх дуже хороша. У нас є невелика проблема з Андрієм Войналовичем, але наші лікарі та масажисти роблять все, щоб він був готовий до гри проти словенців. У всіх дуже гарний настрій".

  • На чому акцентували під час латвійського збору команди:
"На жаль, у нас було не так багато часу підготуватися до словенців. Але тренер показав наш захист, який будемо грати проти словенців, та повторив комбінації. Робимо акцент на захисті, бо знаємо, що Словенія — дуже швидка команда. Розбирали, як будемо захищатися проти них".
  • Про протистояння зі збірною Словенії:

"Дуже часто грали проти словенців: ця збірна траплялася майже у кожномуУ відборі на Євробаскет-2022 Україна та Словенія обмінялися перемогами [відбірковому] вікні. Знаємо, що це дуже швидка команда, яка любить кидати з будь-якої позиції. Дуже багато маленьких гравців, які грають на хорошому рівні.

Будемо захищатися дуже щільно та не давати їм виконувати дальні кидки. І потрібно підбирати, не давати вбігати проти нас. Буде дуже щільний захист проти них — намагатимемося зробити все, щоб вони менше нам закинули, та перемогти".

  • Про статус фаворитів групи для збірної Словенії:
"Гадаю, що це дуже гарний шанс продемонструвати, що ми можемо боротися з будь-яким суперником. Будемо намагатися нав'язати нашу гру проти словенців".

"Так, вони лідери нашої групи за гравцями, але якщо брати за досвідом, багато наших баскетболістів грали на хорошому рівні. Потрібно просто показати гарну гру в захисті та нападі".

  • Про другий матч "вікна" з Португалією:

"Поки що у нас максимальна увага на словенцях. Про португальців мало знаємо. Відомо, що декілька гравців виступають на хорошому рівні: один американець грає в Іспанії, декілька баскетболістів — у Болгарії та Угорщині. Будемо розбирати їх після гри зі словенцями, треба зараз налаштуватися саме на цей матч".

Відбір Євробаскету-2025: коли наступні матчі України?

  • Четвер, 22 лютого. 19:00. Словенія — Україна (1-й тур)
  • Неділя, 25 лютого. 21:00. Україна — Португалія (2-й тур)