Біатлон: Кубок світу
Біатлон: Кубок світу

"Була матір'ю шведської команди". Олімпійська чемпіонка Мона Брурссон завершить біатлонну кар'єру після сезону 2023/24

Мона Брурссон. Фото: Matthias Schrader/AP Photos

Проведе ще три заключні етапи на Кубку світу.

Олімпійська чемпіонка з біатлону Мона Брурссон оголосила, що завершить кар'єру після сезону 2023/24. Шведську спортсменку цитує Aftonbladet.

Брурссон повідомила про своє рішення після жіночого масстарту на чемпіонаті світу з біатлону, який завершився у неділю, 18 лютого. В останній у кар'єрі гонці на світовій першості шведка посіла 21-ше місце.

"Сказати це вголос — майже сюрреалістично, але я відчуваю, що це потрібно сказати собі, щоб зрозуміти. Але час настав. Відчуваю, що у мене була дуже довга та гарна кар’єра. Ми з біатлоном дослідили кожен камінчик на дорозі, і я прийшла до висновку, що зараз час розійтися різними шляхами. Але це виключно моє особисте рішення. Я піду зі спорту з радістю, без смутку", — сказала Брурссон.

У нинішньому сезоні Кубка світу Брурссон завоювала один особистий подіум — "срібло" у спринті в Рупольдингу, ця медаль стала для неї другої у кар'єрі на цьому рівні. Окрім того, 33-річна біатлоністка двічі ставала срібною призеркою жіночих естафет у складі збірної Швеції.

"Це дуже сумно. Вона була матір'ю [шведської] команди протягом усього шляху. Роботу, яку вона виконала для команди, важко описати", — відзначила партнерка Брурссон по збірній Швеції Ельвіра Еберг.

"Це особливий день. Ми всі дуже зворушені. Мона була зі мною від самого початку. Вона — клей, який тримає нас разом", — додала сестра Ельвіри Ганна Еберг.

В особистому заліку Кубка світу Брурссон посідає 12-те місце перед трьома заключними етапами сезону. Перший з них пройде у норвезькому Голменколлені з 29 лютого до 3 березня.

Хто така Мона Брурссон

  • 33-річна шведська біатлоністка. Дебютувала на рівні Кубка світу у сезоні 2012/13.
  • Олімпійська чемпіонка 2022 року у жіночій естафеті (перша медаль в історії Швеції у цій гонці). На Іграх-2018 завоювала срібну медаль в аналогічній дисципліні.
  • Володарка двох особистих медалей на рівні Кубка світу: "бронза" в індивідуальній гонці Антгольца (сезон 2021/22) та "срібло" в спринті Рупольдинга (2023/24).
  • У командних гонках Кубка світу здобула 14 медалей, зокрема дві "золоті" в жіночих естафетах. Також виграла "срібло" естафети на чемпіонаті світу-2019.
  • Триразова чемпіонка Європи: у переслідуванні (2014), спринті (2019) та змішаній естафеті (2019).