"Виконав роботу". 21-річний плавець Бухов — перший українець-чемпіон світу за 17 років: які досягнення йому підкорилися

Владислав Бухов. Фото: Oli Scarff/AFP via Getty Images

У статусі чемпіона світу українець змагатиметься на Олімпійських іграх 2024 року в Парижі.

Український плавець вперше за 17 років став чемпіоном світу. На світовій першості в катарській Досі 21-річний Владислав Бухов виграв "золото" у 50-метрівці вільним стилем.

Бухов утретє в кар'єрі стартував на чемпіонаті світу. Досі українець не проходив далі півфіналів на 50 метрах — на цій стадії він зупинявся 2022 року в Будапешті й 2023-го у Фукуоці.

Світову першість у Досі Бухов розпочав з невдалої кваліфікації на 100-метрівці вільним стилем (показав 26-й результат). Проте на коротшій дистанції, 50 метрах, досяг найбільшого успіху кар'єрі — звання чемпіона світу.

Яким був шлях Владислава Бухова до "золота" ЧС-2024?

 • Двічі поспіль фінішував другим (за підсумками кваліфікаційних та півфінальних запливів) — програв лише австралійцеві Камерону Макевою.
 • У півфіналі оновив національний рекорд України в плаванні на 50 метрів вільним стилем, який з Олімпіади-2016 належав Андрієві Говорову.
 • У фіналі ще й здобув "золото": на останніх метрах дистанції випередив Макевоя та став чемпіоном світу.
Бухов та Макевой на фініші. Фото: Sebastien Bozon/AFP via Getty Images

Крім звання рекордсмена України у плаванні на 50 метрів вільним стилем (новий найкращий час — 21.38 секунди), Бухов ще й оновив одразу кілька інших національних рекордів на ЧС з водних видів спорту. Зокрема, став першим українським чемпіоном світу в одній з найелітніших дистанцій у плаванні.

Які досягнення підкорилися Владиславу Бухову на ЧС-2024?

 • Перший український чемпіон світу з плавання від 2007 року, коли "золото" 50-метрівки брасом виграв Олег Лісогор.
 • Друге "золото" в історії України серед чоловіків на чемпіонатах світу в олімпійських дисциплінах — після перемоги Дениса Силантьєва на 200-метрівці батерфляєм 1998 року.
 • Четвертий чемпіон світу з України після Силантьєва (одне "золото"), Олега Лісогора (два) та Яни Клочкової (чотири).
 • Перша нагорода України на чемпіонаті світу-2024 з плавання. Досі фіналу 800-метрівки вільним стилем діставався Михайло Романчук, що посів останнє, восьме місце у вирішальному запливі.

Як Бухов відреагував на "золото" чемпіонату світу?

"Це був дуже складний заплив. Задоволений результатом, — розповів Бухов після перемоги. — Хочу подякувати всім своїм партнерам по команді, тренерам та сім'ї, які мене підтримували. Дуже вам вдячний".

"Камбек на останніх метрах дистанції? Я працюю до кінця — ось і все. Виконав свою роботу".

Цього року на Бухова очікує друга в кар'єрі Олімпіада, куди плавець відібрався у своїй "чемпіонській" дистанції — 50 метрів вільним стилем. Українець спробує вперше в кар'єрі подолати півфінал цього рівня, де зупинився в Токіо-2020 із 11-м результатом.

"[Перед Олімпіадою] я буду тренуватися сумлінніше [в статусі чемпіона світу]. Побачимо, що з цього вийде".

Хто такий Владислав Бухов?

 • 21-річний український плавець, який народився в Донецьку.
 • У 2020 році встановив юніорський світовий рекорд на дистанції 50 метрів батерфляєм: на змаганнях у Люксембурзі показав час 23.14 секунди.
 • Учасник Олімпійських ігор-2020 у Токіо. Змагався на дистанції 50 метрів вільним стилем, де показав 19-й результат.
 • У 2019 році Бухов виграв "золото" світової першості серед юніорів на дистанції 50 метрів вільним стилем. Того ж року двічі фінішував третім на юніорській континентальній першості на дистанціях 50 і 100 метрів вільним стилем.
 • Бухов — власник олімпійської ліцензії у Париж-2024 на дистанції 50 метрів вільним стилем. Він здобув її на турнірі Stockholm Open у 2023 році.