"Команда міцнішає". Враження скелетоністів збірної України після історичного чемпіонату Європи-2024

Ексклюзивно
Владислав Гераскевич. Фото: IBSF

Вперше на рівні Євро змагалися двоє українців.

У латвійській Сегулді завершилися змагання чемпіонату Європи-2024 зі скелетону. Континентальна першість проходила в межах шостого етапу Кубка світу 2023/24.

Вперше в історії Україна була представлена на Євро двома скелетоністами. До лідера збірної Владислава Гераскевича, який всьоме виступав на чемпіонаті, приєднався 16-річний призер юнацької Олімпіади Ярослав Лавренюк.

У заліку Євро Гераскевич показав 11-й результат за підсумками двох проїздів. Лавренюк зазнав падіння у першій спробі, але продовжив змагання — 23-тя сходинка на дебютному для українця чемпіонаті.

Участь Гераскевича у чемпіонаті до останнього залишалася під питанням: українець змагався з болем у спині ще на п'ятому етапі Кубка світу в Ліллегаммері, аби відстояти квоти збірної України на прийдешній ЧС-2024.

За підсумками Євро-2024 скелетоністи ексклюзивно для Суспільне Спорт поділилися враженнями від чемпіонату. Владислав Гераскевич додав, що через ушкодження не змагатиметься на етапі Кубка світу в Альтенберзі — останньому перед чемпіонатом світу в лютому.

Як прокоментували виступи на Євро скелетоністи України?

Владислав Гераскевич: "Завершили змагання не на тій позиції, на яку розраховували, особливо на початку сезону. Втім, травма далася взнаки — стартовий розгін був дещо гірший, аніж ми очікували.

Через таку високу щільність результатів не вдалося покращити свій особистий рекорд на чемпіонатах Європи — це була наша ціль на цей сезон. Та враховуючи всі обставини, я щасливий, що вдалося завершити ці змагання".

"Хочу подякувати за підтримку, за те, що вболівали за нас. Дуже приємно говорити, що підтримували саме нас двох. Хоч у Ярослава не склалися ці змагання, але два представники України на етапах Кубка світу — це дуже тішить. У нас команда збільшується, міцнішає і набирається досвіду".
Ярослав Лавренюк на Євро-2024 в Сігулді. Фото: IBSF

Ярослав Лавренюк: "Етап Кубка світу в Сігулді завершився, на жаль, не так, як я очікував. Таке буває, спорт важкий. Це змагання зовсім іншого рівня. Дуже хотів показати високий результат, особливо після срібної медалі на юнацькій Олімпіаді. Я перенервував, припустився великої кількісті помилок".

"Ми не зупиняємося, рухаємося далі. Це неодмінно стане досвідом та неоціненним уроком для мене".

"Я дуже вдячний своїй команді за підтримку, попри такий результат вони мене підтримали. Далі у нас Кубок Європи та Кубок світу в Альтенберзі".

Що відомо?

  • У заліку Кубка світу в Сігулді Гераскевич показав 14-й результат. Лавренюк на своєму другому етапі в кар'єрі посів 35-ту сходинку.
  • Дебют 16-річного Лавренюка на рівні Кубка світу відбувся в грудні 2023 року в австрійському Інсбруці. Тоді українець посів 31-ше місце.
  • Сьомий етап Кубка світу в Альтенберзі (16 лютого) стане заключним перед чемпіонатом світу. Триденна світова першість стартує в німецькому Вінтерберзі 22-го лютого.