Біатлон: Кубок світу
Біатлон: Кубок світу

"Антгольц — моє місце". Анастасія Меркушина оцінила свій результат в "індивідуалці" на шостому етапі Кубка світу

Ексклюзивно
Анастасія Меркушина. Фото: Hans Peter Lottermoser/Getty Images

Українка стала 13-ю в першому старті італійського Антгольца.

Анастасія Меркушина показала найкращий результат серед українок у короткій індивідуальній гонці Кубка світу в італійському Антгольці. З одним промахом вона фінішувала 13-ю.

Єдиної хиби Меркушина припустилася на заключній "стійці". 45 секунд штрафу врешті залишили українку поза топ-10 — без промаху вона могла претендували на восьму сходинку й новий особистий рекорд у сезоні.

Всьоме в сезоні Анастасія Меркушина пройшла до залікової зони особистих змагань Кубка світу. У загальному заліку серії вона посідає 27-му сходинку — вище серед українок розташовується лише Юлія Джима (22-га).

"У горах дійсно дуже важко бігати через настачу кисню. Не можу сказати, що було легко сьогодні — досить важко", — розповіла Анастасія в ексклюзивному коментарі Суспільне Спорт за підсумками гонки.

"Але Антгольц — це моє місце. Здається, мені легше тут [бігати], ніж іншим учасницям. Не знаю, через що. Скажімо так, коли я була молодшою, це було ще значно легше, ніж зараз".

Результат короткої індивідуальної гонки дозволив Меркушиній кваліфікуватися до прийдешнього масстарту в Антгольці. Також у складі української четвірки Анастасія бігтиме класичну змішану естафету в суботу, 20 січня.

"Думок [перед наступними гонками] як таких спеціальних немає. Це робота, яку треба постаратися відпрацювати, зробити все, що можна, щоб показати найкращий результат за тих можливостей, які я наразі маю, — додала Меркушина. — Готуємося, працюємо, дав би Бог, щоб все було добре".

Результати Анастасії Меркушиної в сезоні 2023/24: топ-5

  • 10-те місце (гонка переслідування, Ленцергайде)
  • 13-те місце (коротка індивідуальна гонка, Антгольц)
  • 16-те місце (спринт, Ленцергайде)
  • 23-тє місце (спринт, Гохфільцен)
  • 24-те місце (гонка переслідування, Обергоф)

Що відомо?

  • У першому масстарті сезону в Ленцергайде Анастасія Меркушина фінішувала на 29-му місці.
  • У складі збірної України в класичному міксті суботи, 20 січня, до Меркушиної приєднаються Юлія Джима, Денис Насико та Дмитро Підручний.
  • Меркушина — одна із семи українок в основному складі жіночої збірної України на чемпіонат Європи-2024. Змагання у словацькому Брезно-Осрблі відбудуться 24-28 січня.
  • У Словаччині Меркушина вперше відстоюватиме звання чинної чемпіонки Європи. 2023 року в Ленцергайде українка здобула дебютне "золото" у спринті.