Україна відреагувала на рішення МОК допустити росіян до Олімпіади-2024 і не виключила можливість бойкоту

Матвій Бідний, фото: Міністерство молоді та спорту України

Заява очільника Мінмолодьспорту Матвія Бідного.

Україна не виключає можливості бойкоту літньої Олімпіади-2024 через допуск спортсменів з Росії та Білорусі в нейтральному статусі. Про це йдеться у заяві виконувача обов'язків міністра молоді та спорту України Матвія Бідного.

Очікувалося, що Міжнародний олімпійcький комітет ухвалить рішення про можливість участі "нейтральних" росіян та білорусів у паризькій Олімпіаді лише на початку 2024 року. Натомість Виконавча рада комітету ухвалила це рішення вже в грудні, за понад пів року до початку змагань.

Матвій Бідний у своїй заяві засудив майбутню участь росіян та білорусів у Олімпійських іграх. Та додав: рішення щодо участі збірної України будуть ухвалювати після консультацій з представниками спорту й політичним керівництвом країни.

"Рішення Виконкому МОК дозволити російським та білоруським спортсменам ховатися за фейковою нейтральністю — безвідповідальне".

"Ми зі свого боку пояснювали міжнародним партнерам та олімпійському комітету, що російські спортсмени мають такі ж паспорти, що й окупанти, які вбивають українців. А це означає, що вони несуть частину відповідальності за смерті українців"

"У час війни не вдасться ховатися за білим прапором «нейтральності». Нейтральність у часи, коли у Європі триває найкривавіша війна з часів Другої світової і одна нація намагається знищити іншу, означає безвідповідальність та мовчазне потурання вбивцям".

"Ми рішуче засуджуємо безвідповідальне рішення членів Виконкому Міжнародного олімпійського комітету. Що ще має зробити Росія, кого ще має вбити, щоб Міжнародний олімпійський комітет нарешті зняв рожеві окуляри щодо країни-терористки?"

"Щодо участі України в Олімпійських та Паралімпійських іграх 2024 року: ми ухвалимо рішення пізніше, після того, як проведемо консультації з українською спортивною спільнотою та вищим політичним керівництвом країни".

Які обмеження діятимуть для росіян та білорусів?

  • На Олімпіаді-2024 спортсмени двох країн будуть змагатися як "Індивідуальні нейтральні атлети".
  • "Нейтральні атлети" зможуть брати участь лише в особистих стартах, до командних допущені не будуть.
  • Атлети, що активно підтримують війну, не будуть допущені до Олімпіади-2024. Те саме стосується і персоналу збірних. Не будуть допущені також атлети, що перебувають на контракті у збройних силах Росії чи Білорусі, інших військових формуваннях.
  • Національна символіка Росії та Білорусі — гімни, прапори та інші атрибути — будуть заборонені.
  • "Нейтральні атлети", як і інші учасники Олімпіади, мають підписати заяву про підтримку Олімпійської хартії.