Непризначене пенальті на Мудрику: чи помилився суддя не на користь України? Відео епізоду

Михайло Мудрик, фото: GETTY IMAGES

Відео падіння Мудрика та непризначеного пенальті на 93-й хвилині матчу Україна – Італія.

Збірна України з футболу не пройшла напряму на Євро-2024. В останньому турі українцям потрібно було перемагати Італію з будь-яким рахунком, аби обійти суперників та кваліфікуватися до фінальної стадії.

За весь матч жодна з команд не змогла відкрити рахунок, хоч моменти були в обох збірних. І зрештою на 93-й хвилині матчу у штрафному майданчику Італії відбулося падіння – Михайло Мудрик впав після контакту з ногою Браяна Крістанте.

Однак суддя не вказав на 11-метрову позначку, епізод одразу було заграно і його не переглядали.

Непризначене пенальті на Мудрику стало найбільш контраверсійним епізодом у всьому матчі. Після гри Сергій Ребров у коментарі Суспільне Спорт відзначив, що "емоційно" в епізоді падіння Мудрика пенальті мало бути.

Суспільне Спорт наводить відео падіння Мудрика, аби оцінити, чи позбавив суддя пенальті на Мудрику у вирішальну мить матчу проти Італії.

Що відбулося: послідовність атаки, падіння Мудрика і непризначеного пенальті Україні

  • Атака України пішла правим флангом, Олександр Зубков віддав передачу в штрафний майданчик на Михайла Мудрика.
  • Мудрик прокинув м'яч повз Крістанте, захисник "Роми" не встиг заблокувати цей рух українця. Після цього Крістанте влучає ногою в ногу Мудрику, відбувається падіння Мудрика.

Ось повтор з-за спини футболістів: м'яч уже прокинутий далі, Крістанте не встигає і б'є в ногу Мудрику.

  • Головний суддя Хесус Манцано показує, що треба продовжувати грати. Сам він не вказує на пенальті на Мудрику. Суддя VAR не рекомендує переглянути епізод арбітру, погоджується з його рішенням – гра продовжується одразу, відеоперегляду головним суддею не було.

Чому не було повтору VAR у епізоді з непризначеним пенальті у ворота Італії?

Арбітри VAR мали передивитися епізод, однак вони погодилися з рішенням арбітра непризначати пенальті – тому Манцано не сказали у вухо іти передивлятися відеоповтор. Сам суддя теж вирішив, що пенальті за падіння Мудрика не було.

Реакція тренерів на епізод з непризначеним пенальті

не маю VAR, не можу це передивитися. Емоційно вважаю, що був пенальті, але, напевно, рефері на VAR подивився та вирішив. Вдячний гравцям не лише за цей момент — наприкінці ми дійсно намагалися вирвати цю гру", – так відреагував на епізод головний тренер збірної України Сергій Ребров після гри у коментарі Суспільне Спорт.
“Крістанте ставить ногу поруч з ногою Мудрика, але не торкається її. Мудрик уже починає падіння у цей момент, він шукає контакт", – сказав головний тренер збірної Італії Лучано Спаллетті.