Чемпіонат України з футболу: Прем'єр-ліга

Визначилися півфіналісти Кубка України з футболу: результати матчів 1/4 фіналу

ФК "Шахтар". Фото: shakhtar.com

Хто продовжить боротьбу за трофей у квітні 2024 року.

У Кубку України з футболу завершилися матчі 1/4 фіналу. Півфіналісти турніру визначилися впродовж трьох ігрових днів 30 жовтня — 2 листопада.

До чвертьфіналу не пробилися чинний володар трофею "Динамо" та віцечемпіон України "Дніпро-1". Натомість залишився на цій стадії останній представник Першої ліги — сумська "Вікторія", якій випало зіграти з "Шахтарем".

Фіналіст 2021 року "Зоря" змагалася за місце у півфіналі з "Чорноморцем". Дебютували у чвертьфіналах новачки Прем'єр-ліги "Полісся" та "Оболонь".

Як пройшли чвертьфінальні матчі?

• Першим півфіналістом після матчу понеділка, 30 жовтня, став "Шахтар". Донеччани розгромили "Вікторію" з рахунком 3:0 та здобули свою першу перемогу на чолі з головним тренером Маріно Пушичем.
  • Іншу розгромну перемогу в чвертьфіналі здобув "Чорноморець". Господарі поля в Одесі забили чотири м'ячі у ворота "Зорі" та перемогли втретє за останні п'ять матчів. Хеттрик у складі "моряків" оформив нападник Андрій Штогрін.
Автор хеттрику Андрій Штогрін. Фото: ФК "Чорноморець"
  • Два заключні матчі турніру відбулися в ігровий день четверга, 2 листопада. Долю першої зустрічі — між "Поліссям" та "Олександрією" в Житомирі — вирішила серія пенальті після 0:0 наприкінці додаткового часу.
  • Вирішальними стали помилки з 11 метрів у виконанні Сергія Логінова та Юрія Копини з "Олександрії". Підсумковий рахунок — 4:3 на користь житомирян.
  • Натомість на своєму полі в Києві "Оболонь" зазнала розгрому від "Ворскли". Полтавці забили господарям одразу три "сухих" м'ячі та перервали серію з чотирьох матчів без перемог у всіх турнірах.

Результати матчів 1/4 фіналу

• "Вікторія" (Суми) — "Шахтар" (Донецьк) — 0:3
  • "Чорноморець" (Одеса) — "Зоря" (Луганськ) — 4:1
  • "Полісся" (Житомир) — "Олександрія" — 0:0 (пен. 4:1)
  • "Оболонь" (Київ) — "Ворскла" (Полтава) — 0:3

Що означають результати чвертьфіналів?

• "Шахтар" зіграє у півфіналі вперше з 2019 року, коли здобув трофей. Відтоді команда двічі зупинялася на стадії чвертьфіналу та одного разу вилетіла в 1/8-й.
  • "Ворскла" повернеться до півфіналу вперше з 2020-го, коли у серії пенальті програла у вирішальному матчі "Динамо". "Чорноморець" — з 2014-го.
  • "Полісся" вперше гратиме за путівку до фіналу. Досі рекордом в історії клубу залишалися два виходи до 1/8-ї.

Турнір надалі зробить перерву до квітня 2024 року, коли повернеться з матчами півфіналу (базова дата — 3 квітня). Фіналісти розіграють трофей 15 травня.