Україна виграла перші три медалі на молодіжному ЧС з жіночої боротьби: Соломія Винник принесла перше "золото"

Соломія Винник. Фото: UWW

Загалом п'ять українок боролись за нагороди 26 жовтня.

У столиці Албанії Тирані триває чемпіонат світу з боротьби серед спортсменів до 23 років. Збірна України у четвер, 26 жовтня, здобула три нагороди у жіночій боротьбі.

У четвертий змагальний день ЧС-2023 відбулись медальні сутички серед жінок у п'яти вагових категоріях. Україну у цих змаганнях представили Аїда Керімова (до 50 кг), Марія Винник (до 55 кг), Соломія Винник (до 59 кг), Манола Скобельська (до 68 кг) та Анастасія Алпєєва (до 76 кг).

Усім п'яти українським спортсменкам вдалось подолати кваліфікацію та дійти до поєдинків за медалі. У підсумку Винник, Скобельська та Алпєєва здобули перші нагороди України на турнірі.

Як минули медальні сутички українок на ЧС-2023 U23

  • Аїда Керімова після поразки в чвертьфіналі перемогла угорку Симонетту Секер (3:0) у втішній сутичці та здобула можливість поборотись за "бронзу". Втім, у медальному поєдинку українка поступилась Еммі Люттенауер з Франції з рахунком 0:7.
  • Марія Винник у сутичці за вихід до фіналу програла японці Умі Імаї (2:13), після чого зазнала поразки у "бронзовому" поєдинку з румункою Андреєю Аною (1:3).
  • Сестра Марії Соломія Винник на шляху до фіналу здобула перемоги над індійкою Нітікою Нітікою (10:0), киргизкою Калмірою Білімбековою (11:5) та канадійкою Мікаелою Ранкін (10:0). А у фінальній сутичці здолала Сену Нагамото з Японії за технічними очками та принесла Україні перше "золото" ЧС-2023.
  • Манола Скобельська зазнала поразки у кваліфікації від туркені Несрін Бас, однак за рахунок того, що її суперниця у підсумку вийшла у фінал, українка пройшла у втічні сутички, де здобула перемогу, після чого здолала "нейтральну" росіянку Вусалу Парфіанович (5:3) у поєдинку за бронзову медаль.
  • Анастасія Алпєєва ж після поразки у півфіналі перемогла японку Надоку Ямамото з рахунком 4:2 та принесла Україні другу "бронзу" ЧС.

Медалі України на ЧС-2023 з жіночої боротьби:

  • "Золото": Соломія Винник (до 59 кг)
  • "Бронза": Манола Скобельська (до 68 кг), Анастасія Алпєєва (до 76 кг)

Соломія Винник, яка вже мала у доробку "срібло" (2021) та "бронзу" (2022), зібрала повну колекцію нагород молодіжної світової першості. Для Скобельської це друга бронзова медаль на рівні ЧС U23 (перша — у 2022 році), у Алпєєвої були "золото" у 2021-му та "бронза" на минулій світовій першості.

Що відомо

  • У п'ятницю, 27 жовтня, за медалі поборються й інші українки: Лілія Маланчук (втішні сутички, до 53 кг), Аліна Філіпович (втішні сутички, до 57 кг), Ірина Бондар (поєдинок за "золото", до 62 кг), Юлія Лесковець (втішні сутички, до 65 кг) та Ірина Заблоцька (поєдинок за "бронзу", до 72 кг).
  • На молодіжному чемпіонаті світу з боротьби у 2022 році Україна здобула 11 медалей (дві срібних нагороди та дев'ять бронзових) та посіла 13-те місце у загальному заліку.
  • Найкращим результатом України на чемпіонатах світу U23 з боротьби є друге місце на турнірі у 2021 році. Тоді "синьо-жовті" здобули дев'ять медалей, з яких чотири були золотими.