УЄФА допустив російські команди до 17 років до міжнародних змагань

Оновлено
УЄФА. Фото: AP Photos

Дорослі команди залишилися відсторонені від участі.

Союз європейських футбольних асоціацій (УЄФА) допустив до міжнародних змагань команди Росії у віковій категорії U17. Про це повідомила пресслужба організації.

УЄФА та ФІФА відсторонили від змагань під своєю егідою усі збірні Росії та команди з цієї країни у 2022 році. Це рішення керівних органів стало результатом повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Відтак, чоловіча збірна Росії не взяла участь у відборі на ЧС-2022 та прийдешньому чемпіонаті Європи 2024 року. Натомість на клубному рівні представники цієї країни другий сезон поспіль залишаються поза єврокубками.

На засіданні Виконавчого комітету УЄФА, яке відбулося у кіпрському Лімассолі у вівторок, 26 вересня, Союз європейських футбольних асоціацій змінив своє рішення щодо російських команд до 17 років.

Що означає рішення УЄФА

  • Усі російські команди у віковій категорії U17 можуть змагатися у турнірах під егідою організації у нинішньому сезоні навіть, якщо раніше відбулося жеребкування. Для цього Виконавчий комітет звернувся до адміністрації УЄФА з проханням розробити відповідне рішення.
  • Усі матчі російських команд проводяться за кордоном без прапора та гімну країни – у нейтральному статусі.
  • Виконавчий комітет УЄФА продовжує засуджувати війну Росії в Україні та підтвердив, що відсторонення інших клубів і національних команд Росії залишатиметься в силі до завершення конфлікту РФ в Україні.

Як в УЄФА пояснили допуск

"Діти не повинні страждати через дії, відповідальність за які лежить виключно на дорослих. Футбол ніколи не повинен відмовлятися від послань миру та надії. Особливо прикро те, що через триваючий конфлікт покоління неповнолітніх позбавлене права змагатися у міжнародному футболі", – йдеться у заяві УЄФА.

"Відсторонення УЄФА російських дорослих команд відображає прагнення організації протистояти насильству та агресії. УЄФА сповнений рішучості дотримуватися такої позиції, доки не закінчиться війна й не відновиться мир. Але, забороняючи дітям брати участь у наших змаганнях, ми не тільки не визнаємо та не підтримуємо фундаментальне право на їхній цілісний розвиток, але й дискримінуємо їх. Надаючи можливість грати та змагатися з однолітками з усієї Європи, ми інвестуємо в те, що, як ми сподіваємося, стане більш яскравим і здібним майбутнім поколінням і кращим завтрашнім днем", – сказав президент УЄФА Александер Чеферін.

Відсторонення Росії у футболі: що відомо

  • Російський футбольний союз на тлі санкцій від УЄФА розглядав можливість полишити своє членство у європейській федерації та перейти до Азії. Однак зрештою РФС відмовився від цього кроку.
  • На початку вересня УЄФА вперше за півтора року призначив російську бригаду арбітрів на міжнародний матч – на поєдинок Вірменії та Казахстану у жіночій Лізі націй.
  • УЄФА не позбавляє Росію очок у таблиці коефіцієнтів. Попри відсутність російських клубів у єврокубках Союз начисляє мінімальний показник за попередні п'ять років.