"До кінця війни". Президент УЄФА Чеферін – про те, скільки триватиме "бан" Росії в європейському футболі

Александер Чеферін. Фото: AP Photos

Також словенець висловився щодо розірваного контракту з "Газпромом".

Президент УЄФА Александер Чеферін заявив, що російські клуби і збірні будуть відсторонені від європейських футбольних змагань до кінця війни в Україні. Його слова наводить видання N1.

Очолювана Чеферіном організація від початку повномасштабного вторгнення до України разом з іншими спортивними федераціями запровадила санкції проти Росії та Білорусі. Російські команди відсторонили від участі в турнірах клубів та збірних, що проводяться під егідою УЄФА. Натомість Білорусі заборонили проводити міжнародні матчі на території країни, проте не усували місцеві команди від змагань.

У березні 2023 року Міжнародний олімпійський комітет рекомендував спортивним федераціям повернути російських та білоруських атлетів у нейтральному статусі. Після цього росіян повернула низка федерацій, як-от боротьби, дзюдо, фехтування, спортивної стрільби та стрільби з лука.

Однак Чеферін вважає, що представники Росії не повинні змагатись на міжнародній арені, поки триває війна в Україні. Відповідаючи на питання журналіста, до якого часу Росію буде відсторонено від європейського футболу, президент УЄФА коротко повідомив: "До кінця війни".

Чеферін також прокоментував співробітництво УЄФА з компанією "Газпром". Після початку повномасштабного вторгнення УЄФА розірвав контракт з російським спонсором.

"Це просто треба було зробити як якийсь символічний жест. Ми показували рекламу цієї компанії у матчах, які дивляться сотні мільйонів людей. Мені шкода, що так сталося, але ми повинні були це зробити. Але факт також в тому, що найбільше з цього приводу кричать ті, хто досі купує газ у цієї ж компанії", - вважає Чеферін.

Очільника УЄФА запитали, чи не варто було розглянути доцільність співробітництва з "Газпромом" ще до війни.

"Ні, це мені здається чистої води популізмом. Знаєте, Європа теж не є чемпіоном світу з прав людини, і ми це добре знаємо. А популісти, які постійно розповідають, з ким не варто мати справу, роблять це виключно для самопіару".

"Ми повертаємо 97 відсотків усіх зароблених грошей у футбол, і я зроблю все, щоб цей вид спорту розвивався далі, у всій Європі".

Повернення Росії та Білорусі у спорт: що відомо

  • Російський футбольний союз на тлі санкцій від УЄФА розглядав можливість полишити своє членство у європейській федерації та перейти до Азії. Проте остаточно відповідне рішення так і не ухвалили — у РФ пояснили, що такий перехід не гарантує росіянам участі у чемпіонаті світу з футболу.
  • Першим турніром, на якому атлети з України та Росії зустрілися між собою, став чемпіонат світу з фехтування. Він завершився скандалом: після того, як Ольга Харлан відмовилася від рукостискання з нейтральною росіянкою Анною Смірновою, вона отримала дискваліфікацію.
  • Запрошення від МОК виступити на Олімпіаді-2024 отримали 203 з 206 країн - серед них немає наразі Росії та Білорусі.