УАФ висловила протест проти призначення росіянок суддями матчу під егідою УЄФА

Засідання конгресу УЄФА 2023 року. Фото: AP Photos

Чотирьох росіянок призначили судити матч жіночої Ліги націй у вересні.

Українська асоціація футболу подала до УЄФА протест щодо призначення суддівської бригади росіянок на матч жіночої Ліги націй з футболу. Про це йдеться на офіційному сайті керівної національної організації.

У вересні російські судді отримали своє перше за час повномасштабної війни в Україні призначення від УЄФА на офіційний футбольний матч. Бригаді на чолі з Вєрою Опєйкіною випало обслуговувати вересневий матч національних команд Вірменії та Казахстану в дебютному розіграші Ліги націй серед жінок.

Дотепер російські офіційні особи залишалися поза змаганнями під егідою УЄФА від початку повномасштабного вторгнення Росії. Також місцеві клуби та збірні офіційно відсторонили від виступів на міжнародній арені.

Як відреагувала УАФ

Українська сторона звернулася до УЄФА з офіційним листом, в якому просить переглянути рішення про призначення Опєйкіної і трьох її російських асистенток на матч Ліги націй.

"Зважаючи на те, що півтора року офіційні особи з Росії не призначалися на матчі УЄФА, вищезгадане рішення [призначити бригаду на чолі з Опєйкіною] викликає обурення в Україні, де досі щодня відбуваються жорстокі воєнні злочини РФ. З огляду на це Українська асоціація футболу висловлює свій протест проти призначення російської бригади арбітрів на матч жіночої Ліги націй", — йдеться у зверненні.

"Аби дотримуватися гуманітарних цінностей та справедливості, притаманних європейській футбольній сім'ї, а також щоб забезпечити послідовність миротворчої позиції УЄФА щодо врегулювання залучення до європейського футболу представників Росії, просимо вас уважно розглянути ситуацію та опрацювати можливість недопуску представників терористичної держави до матчів під егідою УЄФА".

Що відомо

  • Збірну Росії не допустили до виступів у дебютному розіграші Ліги націй з футболу серед жінок. Натомість стартує на турнірі Білорусь, яку УЄФА допускає до своїх матчів за межами білоруської території.
  • У квітні президент УЄФА, словенець Александер Чеферін відкидав можливість пом'якшення санкцій проти Росії з боку очолюваної ним організації — щонайменше до закінчення російської війни проти України.
  • Збірна України дебютує в жіночій Лізі націй 14 жовтня, коли в номінально домашньому матчі гратиме проти Північної Македонії на старті дивізіону В.