"Удар був на межі". Чи був удар Дюбуа по Усику нижче поясу: реакція світового боксу

Олександр Усик після удару Даніеля Дюбуа. Фото: Getty Images

Чинні та колишні боксери розділилися у поглядах стосовно удару Дюбуа у п'ятому раунді.

Олександр Усик здобув перемогу у титульному захисті над Даніелем Дюбуа. Український боксер нокаутував британця у дев'ятому раунді.

Перед нокаутом Усика, український боксер встиг опинитися і сам на канвасі. У п'ятому раунді Дюбуа потужно пробив в область поясу чемпіона, внаслідок чого він не міг підвестися упродовж кількох хвилин, хоча й перебував при тямі.

Читайте також: "У мене вкрали перемогу". Команда Дюбуа оскаржить результат бою проти Усика через контраверсійний "удар нижче поясу"

Попри перебування на канвасі, рефері не починав відлік Усику через удар Дюбуа, зафіксувавши удар нижче поясу від британця. І надав українцеві певну кількість часу для того, щоб він зміг продовжити поєдинок.

Удар Дюбуа по Усику у п'ятому раунді став найбільш контраверсійним моментом усього поєдинку. І у боксерському світі розділилися погляди відносно того, чи справді британець пробив нижче поясу по українцеві.

Якою була реакція на удар Дюбуа у бою проти Усика?

"Все, що нижче пупка, класифікується як удар нижче поясу в боксі. Це не моя думка, це факт. Такі правила. Ваші шорти не повинні закривати ваш пупок, бо якщо це так - можна влучити в пояс", - написав колишній суперник Усика Тоні Беллью, прикріпивши фото з Усиком.

"Більше дивіться це. Це удар нижче поясу, як на мене. Не розумію головного аргументу на користь цього. Розумію, що Даніель - боєць TNT, і що це лише бізнес", - Чарлі Едвардс, колишній чемпіон світу з боксу у найлегшій вазі.

"Коли я дивився це, мені не виглядало так, що це удар нижче поясу. Це не був низький удар, а удар у тіло. Йому [Усику] мали розпочати відлік. Даніель Дюбуа мав стати об'єднаним чемпіоном світу у важкій вазі", - Карл Фремптон, колишній чемпіон світу у напівлегкій вазі.

"Це у жодному разі не удар нижче поясу", - Амір Кан, колишній чемпіон світу у першій напівсередній вазі.

"Не думаю, що удар був нижче поясу, він був на межі. Будь ласка, заспокойтеся з тим, що Дюбуа мав стати чемпіоном світу через це. Якби йому [Усику] почали б відлік, він б підвівся", - сказав ірландський боксер Майкл Конлан.

"Цей удар у тіло не був низьким", - Майкл Гантер, боксер, виступав у важкій і першій важкій вазі.

"Це був удар нижче поясу, незалежно від того, чи його пояс вище або нижче (його мають приспустити на старті бою, якщо команда Дюбуа вважає, що він зависоко). Так, Усик скористався часом, який йому надали, але ніхто не може відповісти, чи він мусить залишатися внизу, якщо рефері не починає відлік", - Ліам Сміт, володар поясу WBO у першій важкій вазі.

Як на звинувачення Дюбуа відреагував Усик?

На пресконференції український боксер наголосив, що його шорти перебували на регламентованій висоті, тоді як удар Дюбуа завдав саме нижче поясу.

"Усик винний, як у нього шорти вдягнуті? Якщо ми станемо у ринзі та подивимося, як у Усика та Дюбуа були шорти вдягнуті, то це однакова висота. Він програв, і каже, що у мене були шорти [високо вдягнуті] - можу битися і без них", - додав український боксер.

Що відбувалося після бою Усик – Дюбуа