Волейбол: Золота Євроліга
Волейбол: Золота Євроліга

Україна розгромно поступилася Франції в півфіналі Кубка претенденток з волейболу

Збірна України з волейболу. Фото: FIVB

30 липня — матч "синьо-жовтих" за третє місце.

Збірна України поступилася Франції у півфіналі жіночого Кубка претенденток-2023 з волейболу. Матч закінчився після трьох сетів на користь господарок.

У французькому Лавалі "синьо-жовті" вперше змагалися на рівні Кубка претенденток. Перемога на турнірі надавала одній з команд путівку до Ліги націй на сезон-2024.

Команда Івана Пєткова стартувала на турнірі з перемоги над Хорватією — 3:1. Та вийшла у півфіналі на француженок, з якими вже обмінювалася перемогами на груповому раунді цьогорічної Золотої Євроліги (двічі по 3:1).

Як пройшов матч

  • Господарки домінували в першому сеті, який закінчили з розгромною різницею в 15 очок — 25:10.
  • За щільнішої боротьби проходила друга партія. Лише у фіналі одній з команд вдалося відірватися від суперниць на понад три очки — 25:20 на користь Франції.
  • Перехопивши ініціативу в третьому сеті, Франція довела відрив до семи очок (15:8). Україна двічі скорочувала до двох розіграшів, та за четвертий сет не зачепилася. 25:22 — Франція перемагає й проходить до дебютного фіналу.
  • Найрезультативнішою волейболісткою в складі України стала Світлана Дорсман з доробком у 10 очок. В Олександри Міленко та Анастасії Крайдуби — по вісім балів.

Кубок претенденток-2023. Півфінал

Франція — Україна — 3:0 (25:10, 25:20, 25:22)

Що означає результат півфіналу

  • Українки втратили шанс на вихід до Ліги націй. Путівку з Кубка претенденток отримає лише одна збірна — чемпіон турніру.
  • Підопічні Пєткова до кінця турніру проведуть ще один матч — за третє місце проти слабшої команди в парі Швеція — Колумбія.
  • Франція вперше пройшла до фіналу Кубка претенденток з волейболу. Досі збірна посідала на турнірі лише п'яте місце (2022).