Спортивна гімнастика: ЧС-2023

Спортивна гімнастика: ЧС-2023

Україна відібралася до двох фіналів у перший день дорослого чемпіонату Європи з художньої гімнастики

Вікторія Онопрієнко. Фото: Indrek Kask

Обидва фінали забезпечила Україні Вікторія Онопрієнко.

Збірна України розпочала виступи на чемпіонаті Європи з художньої гімнастики. У перший ж день кваліфікації на дорослому Євро Україна пройшла до двох фіналів - Вікторія Онопрієнко боротиметься за медалі у вправах з обручем та м'ячем.

Чемпіонат Європи розпочався у середу, 17 травня, виступами юніорських збірних. За підсумками цього дня Україна зупинилася за крок від двох медалей - четверте місце у групових вправах з п'ятьма м'ячами та за сумою балів у багатоборстві.

На наступний день чемпіонат Європи розпочався для дорослої збірної України. Художні гімнастки проходили кваліфікацію у вправах з обручем та м'ячем, результати якої враховувалися як частина відбору до особистого багатоборства, так і в контексті виходу до фіналів на окремих снарядах.

У перший день дорослої кваліфікації взяли участь дві з трьох художніх гімнасток: Вікторія Онопрієнко та Поліна Каріка. Обидві українські спортсменки взяли участь у кваліфікації вправ з обручем та м'ячем.

Подолати кваліфікацію вдалося лише Онопрієнко. Причому українська художня гімнастка вийшла одразу в два фінали (потрапила до топ-8).

Найкращий результат Онопрієнко показала у вправах з обручем. За підсумками кваліфікації вона випередила двох болгарських художніх гімнасток: Боряну Калейн - бронзову призерку Євро-2022 та Стіляну Ніколову - віцечемпіонку світу у цій вправі. На попередньому Євро саме в цій вправі українка показала найкращий результат у фіналі - п'яте місце.

Вправи з обручем

 1. Вікторія Онопрієнко (Україна) - 33.650 бала
 2. Боряна Калейн (Болгарія) - 33.450
 3. Стіляна Ніколова (Болгарія) - 32.850

...

 • 14. Поліна Каріка (Україна) - 30.500

Вправи з м'ячем

 1. Стіляна Ніколова (Болгарія) - 34.600
 2. Дар'я Варфоломеєв (Німеччина) - 33.650
 3. Боряна Калейн (Болгарія) - 33.250

...

 • 8. Вікторія Онопрієнко (Україна) - 31.200

...

 • 13. Поліна Каріка (Україна) - 30.550

За підсумками першого дня кваліфікації обидві українки відбираються у багатоборство (враховуватимуться три найкращі вправи). Онопрієнко займає проміжне четверте місце, Каріка - 14-е. Тимчасовою лідеркою є Ніколова, яка випереджає українку на 2.600 бала.

Багатоборство. Кваліфікація (обруч+м'яч)

 1. Стіляна Ніколова (Болгарія) - 67.450
 2. Боряна Калейн (Болгарія) - 66.700
 3. Софія Рафаеллі (Італія) - 64.900
 4. Вікторія Онопрієнко (Україна) - 64.850

...

 • 14. Поліна Каріка (Україна) - 61.050

Вирішальний день у кваліфікації відбудеться у п'ятницю, 19 травня - вправи з булавами та стрічкою. Україна розпочинатиме виступи у третій групі (початок - о 13:40).

Збірна України з художньої гімнастики: що відомо

 • Для Вікторії Онопрієнко це четвертий чемпіонат Європи в кар'єрі. На Євро-2022 українка показала найкращий особистий результат на континентальному рівні: восьме місце в багатоборстві й п'яте – у фіналі з обручем.
 • Перед Євро-2023 Онопрієнко здобула одну з двох дебютних медалей сезону Кубка світу - "срібло" у вправах з булавами.
 • Упродовж чемпіонату розіграють 12 комплектів нагород: п'ять особистих (у багатоборстві й фіналах в окремих видах), по три – в дорослих і юніорських групах (у багатоборстві й фіналах) та один – у командній першості.
 • Востаннє українська художня гімнастка здобувала медаль Євро в індивідуальному турнірі у 2019 році - "бронза" Влади Нікольченко у вправах з булавами.
 • За всю історію участі в чемпіонатах Європи з художньої гімнастики Україна завоювала 92 медалі: 30 золотих, 34 срібних та 28 бронзових.