Україна продовжить виступи у кваліфікації чемпіонату Європи-2024: заява Андрія Павелка

Оновлено
Збірна України з футболу, фото: AP Photos

УАФ прийняла рішення стосовно участі збірної у відборі Євро-2024 за участі Білорусі.

Збірна України з футболу продовжить виступи у кваліфікації на чемпіонат Європи 2024 року. Про це повідомив президент Української асоціації футболу (УАФ) Андрій Павелко.

У березні Україна стартувала у кваліфікації Євро-2024, де зазнала поразки з рахунком 0:2 від збірної Англії. У квітні Міністерство молоді та спорту України оприлюднило наказ, яким заборонило національним командам брати участь у тих турнірах, де є збірні Росії та Білорусі.

Збірна Росії через відсторонення УЄФА не бере участі у відборі на Євро-2024. Натомість Білорусь змагається у кваліфікації на чемпіонат Європи, хоч і проводить домашні матчі на нейтральних стадіонах.

Попри наказ, саме Міністерство молоді та спорту не виступило проти участі збірної України у відборі Євро-2024. Натомість УАФ, головний футбольний орган в Україні, отримала змогу самостійно приймати рішення щодо участі команди у кваліфікації.

Читайте також: "Окремий груповий турнір". У Мінмолодіспорту пояснили участь збірної України у відборі на Євро при наявності Білорусі

Після консультації з Мінмолодіспорту президент Української асоціації футболу повідомив, що збірна й надалі боротиметься за вихід на чемпіонат Європи 2024 року. Однак у разі "можливих випадків" зустрічі команд України та Білорусі, за словами Павелка, будуть задіяні вимоги п.1 наказу, яким передбачено заборону офіційним делегаціям брати участь на турнірах з російськими та білоруськими атлетами.

"Враховуючи рішення Виконкому Союзу Європейських футбольних асоціацій (УЄФА) від 27.05.2022 щодо розведення українських та білоруських футбольних команд при жеребкуванні міжнародних змагань під егідою організації, виконуючи пункт 5 вищезазначеного наказу, структурні підрозділи Мінмолодьспорту, до повноваження яких віднесено координацію розвитку футболу в країні, будуть здійснювати моніторинг участі українських команд в міжнародних змаганнях, в яких братимуть участь і білоруські команди", – цитує відповідь Міністерства молоді та спорту президент УАФ.

"В разі виявлення фактів можливих випадків очних зустрічей українських та білоруських футбольних команд, для вирішення питань повʼязаних з подальшою участю у змаганнях має бути задіяні вимоги пункту 1 згаданого наказу Мінмолодьспорту".

Збірна України та Білорусі не можуть зустрітися у кваліфікації чемпіонату Європи-2024. У відборі команди розведені у різних групах, а у плей-оф через Лігу націй Білорусь не потрапить.

Кваліфікація на Євро-2024: що відомо

  • Наступний матч відбору на чемпіонат Європи — матч проти Північної Македонії — збірна проведе 16 червня.
  • Після першого туру відбору на Євро-2024 збірна України посідає четверте місце у групі, де також грають Англія, Італія, Північна Македонія та Мальта. Лідирує збірна Англії, яка після двох матчів має шість очок.
  • Переобраний президент УЄФА Александер Чеферін у квітні розповів, що очолювана ним організація не змінюватиме своєї позиції щодо участі Білорусі у відборі Євро-2024.