Два роки тому Україна U20 виграла чемпіонат світу. Де тепер ці футболісти?

. AP Images

Який шлях пройшли чемпіони світу на рівні U20.

Збірна України U20 саме два роки тому - 15 червня 2019 року - виграла найбільший трофей у своїй віковій категорії. На полях у Польщі українські футболісти перемогли у фіналі чемпіонату світу та здобули звання найсильніших у світі.

Оскільки світова першість 2021 року скасована через коронавірус, саме українці залишатимуться чемпіонами світу аж до 2023 року!

Та команда Олександра Петракова у Польщі провела сім матчів: виграла шість, один зіграла внічию (останній тур групи, який нічого не вирішував). Забили тоді українці 13 голів, пропустили - 4.

У фіналі збірна України перемогла Республіку Корею з рахунком - 3:1, хоча й пропустила першою.

За підсумками турніру Андрій Лунін отримав звання Найкращого воротаря, нападник Данило Сікан - став другим найкращим бомбардиром, а півзахисник Сергій Булеца - другим найкращим гравцем.

Суспільне Спорт розповідає про шлях, який пройшла покоління "чемпіонів світу" з моменту перемоги у фіналі над Республікою Кореєю. За основу візьмемо гравців, які грали у вирішальному матчі проти корейців.

Воротар: Андрій Лунін
  • Де був - де є: "Реал" (Іспанія) - "Реал" (Іспанія)
Андрій Лунін. Real Madrid

Два роки тому Андрій Лунін уже був гравцем мадридського "Реала". Він якраз закінчив перший сезон у оренді, повернувся в Мадрид. Та за наступні два роки Луніну так і не вдалося отримувати ігрову практику ні в "Реалі", ні в інших клубах: він з'їздив ще у дві оренди, відіграв за увесь час лише один матч за "Реал" і навіть не потрапив до заявки України на Євро-2020.

За два роки Лунін відіграв лише 25 матчів. Має у своєму активі шість матчів за національну збірну України.

Центральний захисник: Валерій Бондар
  • Де був - де є: "Шахтар" U19 - "Шахтар"

22-річний Бондар за два роки встиг пройти шлях від юніора до основного центрального захисника "Шахтаря": він відіграв у всіх шести матчах клубу в групі Ліги чемпіонів. Цілком міг опинитися у заявці України на Євро-2020, однак наприкінці клубного сезону отримав травму коліна та пропускає турнір.

Дебютував за дорослу збірну України, зіграв в одному матчі.

Центральний захисник: Данило Безкоровайний
  • Де був - де є: "ДАК-1904" (Словаччина) - "ДАК-1904" (Словаччина)

22-річний Безкоровайний продовжує грати у Словаччині. Після чемпіонату світу він повернувся з оренди у "ДАК-1904", де й провів наступні два сезони. За винятком травм, Безкоровайний - основний гравець команди. У 2020 році продовжив контракт з клубом, до кінця сезону 2022/23.

У дорослу збірну України не отримував виклику та не розглядається основним кандидатом на гру в центрі захисту.

Правий / центральний захисник: Олександр Сафронов
  • Де був - де є: "Дніпро-1" - "Дніпро-1"

Сафроно не був основним гравцем у тій чемпіонській команді, але відіграв усі 90 хвилин у фіналі (у півфіналі був вилучений основний захисник Денис Попов). На клубному рівні 22-річний Сафронов залишається гравцем "Дніпро-1".

За два роки встиг певний час бути основним у "Дніпрі-1", після того поїхав в оренду в естонську "Левадію", а в останньому сезоні відіграв лише три матчі в УПЛ. У національну збірну не викликався.

Лівий захисник: Віктор Корнієнко
  • Де був - де є: "Шахтар" U19 - "Шахтар"

Віктор Корнієнко за два роки пройшов довший шлях до статусу гравця ротації "Шахтаря": він з'їздив в оренду у "Маріуполь", проявив себе там і тоді повернувся до складу "Гірників". На початку сезну 2020/21 став основним у складі "Шахтаря", але через травму втратив це місце.

Претендував на поїздку на Євро-2020, але через хворобу вибув із підсумкової заявки. Водночас, за національну збірну ще не дебютував, хоч і отримував виклики.

Правий захисник: Юхим Конопля
  • Де був - де є: "Шахтар" U19 - "Десна" ("Шахтар")
Юхим Конопля. AP

Одразу після чемпіонату світу Юхим Конопля відправився в оренду в чернігівську "Десну" на два роки. Там він став основним гравцем, звідти отримував виклик та навіть дебютував у національній збірній України.

Після завершення сезону 2020/21 термін оренди завершено: Конопля має повернутися в "Шахтар", у нього контракт до кінця сезону 2021/22.

Центральні півзахисники: Кирило Дришлюк та Олексій Хахльов
  • Дришлюк: де був - де є: "Олександрія" - "Олександрія"
  • Хахльов: де був - де є: "Депортиво Алавес" B (Іспанія) - "Минай"

Дришлюк увесь час перебуває на контракті в "Олександрії" (їздив в оренду в Латвію), не є гравцем основного складу команди. Хахльов восени 2019 року перестав бути частиною іспанської команди, певний час був без клубу, тоді грав за "Карпати", а потім "Минай".

Атакувальний півзахисник: Сергій Булеца
  • Де був - де є: "Динамо" U21 - "Дніпро-1" ("Динамо")

Лідер чемпіонської команди наступні два сезони відіграв у "Дніпро-1". Булецу двічі відправляли з "Динамо" в оренду саме у цей клуб, за два сезони він став лідером команди з Дніпра. Грає або в центрі поля, або на лівому фланзі атаки.

Перед сезоном 2021/22 має повернутися в "Динамо", але невідомо, чи залишиться у команді на сезон. Відіграв 8 матчів за молодіжну збірну, у національній не дебютував.

Вінгер: Георгій Цитаїшвілі
  • Де був - де є: "Динамо" U21 - "Ворскла" ("Динамо")
Георгій Цитаїшвілі. AP

Цитаїшвілі забив вирішальний - третій - гол у фіналі чемпіонату світу. Але більше не є українцем. Георгій прийняв рішення про зміну громадянства на грузинське та гратиме за цю національну збірну.

На клубному рівні намагався закріпитися в "Динамо", а останні півроку провів в оренді у "Ворсклі".

Нападник: Владислав Супряга
  • Де був - де є: "Динамо" - "Динамо"
Владислав Супряга. УАФ

Автор дублю у фіналі! Після чемпіонату світу Супряга відправився в оренду в "Дніпро-1", де провів результативний сезон та повернувся назад у "Динамо". Нападник став основним на початку сезону в команді Мірчі Луческу, отримував виклик у національну команду.

Але з вересня 2020 року не відзначався результативними діями, зрештою втратив місце в основі "Динамо".

Хто не вийшов в основі у фіналі, але був важливою часткою тієї команди

  • Як зустрічали Україну після чемпіонства
Центральний захисник: Денис Попов
  • Де був - де є: "Динамо" - "Динамо"
Денис Попов. АР

Денис Попов не грав у фіналі через вилучення у півфіналі чемпіонату світу, але був одним з лідерів тієї команди, забив три голи на турнірі. На клубному рівні Попов - гравець основи "Динамо" Київ.

Він єдиний зі складу тієї чемпіонської збірної, хто потрапив у заявку національної команди на Євро-2020.

Нападник: Данило Сікан
  • Де був - де є: "Маріуполь" - "Маріуполь"

Сікан взимку перед чемпіонатом світу перейшов з "Карпат" до "Шахтаря", на самій світовій першості був резервним форвардом, але забив чотири м'ячі! На клубному рівні отримував кілька малих можливостей зіграти за "Шахтар", а два сезони провів у "Маріуполі".

До національної збірної не викликався, зате був гравцем і капітаном молодіжної збірної.

Півзахисники: Максим Чех та Олексій Кащук
  • Де були: "Шахтар" U19 - "Маріуполь" ("Шахтар")

Обидва гравці після чемпіонату світу відправилися в дворічну оренду в "Маріуполь", де Чех став основним футболістом, а Кащук - гравцем ротації. Термін оренди закінчився, зараз вони мають повернутися в "Шахтар".

Воротар: Дмитро Різник
  • Де був - де є: "Ворскла" U19 - "Ворскла"

Це гравець, що найбільше розкрився з моменту чемпіонату світу. Він провів увесь турнір у статусі запасного за Андрієм Луніним, але за наступні два роки Дмитро став основним голкіпером "Ворскли" і навіть отримував виклики до збірної України.