Перейти до основного змісту

"На жодному Netflix його не побачиш": орнітолог показав найрідкісніших птахів Рівненщини

Ексклюзивно

Орлан-білохвіст та синиця біла — одні з найрідкісніших птахів Рівненщини. Про це розповів орнітолог Олександр Добринський, який досліджує пернатих майже 20 років. До дня птахів, який відзначають 1 квітня, науковець розповів Суспільному про своє захоплення.

Олександр Добринський зазначив, що найбільше шкодить птахам — діяльність людини, зокрема, інтенсивна вирубка лісів:

"Це колонія чаплі сірої поблизу міста Сарни. На території області відомо близько 34 подібних колоній. Тут приблизно 25-30 гнізд. Вони розміщуються на старих деревах. І в основному, що зараз загрожує птахам – це старовікових лісів. На території Полісся багатьом видам загрожує вирубка лісів. Зникнуть ліси – зникнуть усі наші рідкісні птахи".
Чапля сіра на гнізді. Фото з архіву орнітолога Олександра Добринського

За словами орнітолога, одними з найрідкісніших птахів Рівненщини є орлан біло-хвіст та синиця біла:

"На території області ми нараховуємо всього п'ять гнізд орлана білохвостого. Ще є підозра на два, але ми їх досі не знайшли. Синиця біля — це найрідкісніший птах України. Якщо вірити Червоній книзі, то в Україні налічується всього 5-8 гніздових пар. Але ґрунтовні дослідження, які ми проводили на території півночі нашої області протягом трьох років, дали уявлення, що їх налічується приблизно 25 пар саме на Рівненщині".
Синиця біла. Фото з архіву орнітолога Олександра Добринського

Чоловік цікавився птахами з дитинства. Останні 18 років орнітологія – його наукова діяльність:

"Під чітким керівництвом науковців з Рівненського природного заповідника я перейшов з розряду birdwatcherУ перекладі – спостерігач за птахами в розряд науковців".
Гніздо орлана білохвостого . Фото з архіву орнітолога Олександра Добринського

Олександр Добринський розповів, щовихідних подорожує Рівненщиною для спостереження та пошуку рідкісних видів птахів:

"Коли я починав, це був якийсь записничок, і я пам’ятаю як малював траєкторію руху лелеки, коли він кружляв у висхідних потоках. Для споглядання, для дослідження природи інколи потрібно дуже мало. Якщо ти затихнеш в лісі і просто тихенько посидиш, то природа тобі відкриє такий серіал, що на жодному Netflix ти його не побачиш".
Орнітолог Олександр Добринський на кільцюванні птахів. Фото з архіву орнітолога Олександра Добринського

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | WhatsApp | YouTube | Facebook | TikTok

Топ дня
Вибір редакції