Для учнів ліцею у Сарнах, що на Рівненщині, майстриня Тетяна Костючик провела майстер-клас із лозоплетіння. Спочатку діти вчилися технік ремесла та роботі з інструментами, а потім кожен учень сплів свій виріб.
Як відбувався майстер-клас, бачило Суспільне.
У сарненському етноцентрі "Полісся" майстриня Тетяна Костючик навчає лозоплетіння. Учні місцевого ліцею “Лідер” відвідали двогодинний майстер-клас, на якому дізналися про традиції мистецтва на Поліссі, а також мали можливість самостійно сплести квітку із лози.
"Донишко, сонечко, ромашка — щоб гарно зробити, потрібно десять разів зробити, щоб вийшло так, як у мене, у майстра. Оскільки діти перший раз взяли й побачили лозу, то я оцінку гарну посталю їм тому, що вони вперше взяли лозинку до рук", — зазначила майстриня.
Тетяна Костючик займається лозоплетінням понад 27 років.
"Тисячі виробів я виробила. Коли вчилася на лозоплетіння у Ковелі, в ті часи потрібно було гроші заробляти і я могла в день зробити десять кошиків. Я, як майстер, почала виробляти великі вироби, а вже як удосконалилась як майстер — почала маленькі вироби робити. Не з першого разу, вони дуже складні. На перший погляд, ніби й примітивні вироби, а з іншої сторони — дуже багато складнощів", — пояснила жінка.
Під час практичної частини заняття, учні виконували найпростіші техніки лозоплетіння та навчались працювати з інструментами.
"Найлегше було на початку. Потрібно було зробити дірочку і туди все засунути, а найважчим було, як плели кружечок", — розповіла учениця Дарина Боротюк.
Серію майстер-класів із традиційних ремесел започаткували в рамках реалізації проєкту етноцентру “Полісся” у Сарнах. Як розповіла директорка історико-етнографічного музею Вікторія Дашко, приміщення етноцентру ще готують до офіційного відкриття:
"Ще ми плануємо провести майстер-клас по ткацтву, який буде в день відкриття етноцентру. Плануємо відкривати в кінці жовтня".
Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | WhatsApp | YouTube | Facebook