Вихователька з Вараша, що на Рівненщині, Інна Гаврилова увійшла до 50 фіналістів премії Global Teacher Prize Ukraine у номінації "Дошкілля". Вона стала єдиною представницею області у списку.
Про це повідомили на сайті громадської спілки "Освіторія".
Інна Гаврилова працює у Вараському закладі дошкільної освіти комбінованого типу №10, пише вірші та наповнює власний YouTube-канал для дошкільнят. Як повідомила вона Суспільному, обрання до списку фіналістів стало для неї несподіванкою:
"Це така ейфорія для мене, вдячність, віра в те, що все можливо. Навіть, здавалося б, в такій масштабній події, ми можемо показати, що дошкілля важливе. Тому що це саме про дошкілля, про те, що нас бачать, чують, оцінюють, цінують нашу роботу. Мені було насправді дуже приємно почути про те, що мою анкету обрали до списку 50 фіналістів".
Жінка розповіла, що податися на конкурс їй запропонувала директорка Вараського центру професійного розвитку педагогічних працівників Олена Матвіюк.
"Мені надіслали посилання на сайт Global Teacher Prize Ukraine і сказали, що готові мене номінувати. Я, звісно, була дуже здивована. Так, я стараюсь, працюю, і мені цікава моя робота, але це дуже висока оцінка моєї професійної діяльності. Вирішила, а чому б і ні? Від мене треба була лише згода, тому що це — відповідальність, робота на довгу дистанцію".
Зі слів Інни Гаврилової, для участі у конкурсі їй потрібно було заповнити анкету. У ній вона описала свій досвід та бажання працювати у руслі патріотичного виховання та інклюзивного навчання.
"Питання в анкеті були глибокими, потрібно було описати свою історію, про себе, про мій шлях, про те, які новаторства я використовую та чим саме займаюсь. На запитання, що б я хотіла розвивати, який би проєкт хотіла розробити, я відповіла, що хотіла б направити свою значну частину ресурсу, роботи саме на розвиток інклюзивної освіти. І не просто для дітей, які безпосередньо є учасниками освітнього процесу, а й присвятити діяльність роботі із суспільством".
Директорка Вараського центру професійного розвитку педагогічних працівників Олена Матвіюк розповіла, що відкрили для себе Інну Гаврилову спочатку як поетку на поетичних вакаціях. А участь у такому конкурсі мотивує і надихає педагогів громади:
"Це був такий наш перший крок для популяризації конкурсу Global Teacher Prize Ukraine. Номінувати можуть або самі себе педагоги, або ми. У нас педагоги дуже сором'язливі, тут треба підтримка, вибудувати траєкторію руху, що за чим робити".
Зі слів посадовиці, номінували від центру не лише Інну Гаврилову. Ще одна кандидатка була у номінації шкіл, проте до списку фіналістів не потрапила.
"Ми з колегами номінували одну педагогиню із закладу загальної середньої освіти, і Інну — із закладу дошкільної освіти. І хоча наша номінантка у категорії закладів загальної середньої освіти не фіналістка, проте теж увійшла до шортліста. За Інну Гаврилову радіємо, адже вона вихователька нового покоління. Не та, яка отримала диплом і працює по накатаній, а яка постійно шукає, вчиться".
Журі премії Global Teacher Prize Ukraine обрали Інну Гаврилову з понад 350 кандидатів. Переможця визначать у Міжнародний день вчителя, 5 жовтня.
Що відомо про премію
"Global Teacher Prize Ukraine" — щорічна національна премія для відзначення досягнень українських вчителів. Премію заснувала у 2017 році громадська спілка "Освіторія". Таким чином хочуть привернути увагу до важливості освіти та ролі освітян, підняти престиж професії, а також надихнути педагогів використовувати сучасні освітні методики.
Переможці премії отримують гроші для втілення власного освітнього проєкту.
Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook