Молоді люди віком від 18 до 25 років можуть отримати мікрогрант на свій бізнес на Рівненщині. В уряді розширили можливості для створення чи розвитку власної справи. До процедури внесли зміни, які спрощують отримання грантового фінансування та роблять його доступнішим для населення.
Про це в етері Українське радіо. Рівне повідомила начальниця відділу реалізації проєктів Рівненського обласного центру зайнятості Віта Бондарчук.
З її слів, 12 вересня 2024 року набрали чинності зміни, які стосуються розмірів грантового фінансування, процедурних питань та можливості співфінансування грантових програм. Зокрема йдеться про мікрогрант, за яким можна було раніше отримати до 75 тисяч гривень:
"Згідно нової постанови передбачено, що максимальний розмір даного різновиду мікрогранту для отримувачів віком від 18 до 25 років включно збільшується на 100%. Така молодь тепер зможе отримати мікрогрант до 150 000 гривень. А якщо ці люди виплатять податки і збори в сумі, що дорівнює цьому мікрогранту, то можуть ще раз податися і на цей раз взяти мікрогрант розміром до 250 тисяч гривень, при умові створення не менше двох робочих місць".
Фахівчиня розповіла, що повернення мікрогранту відбувається через сплату податків, а отримати їх можна в Ощадбанку та Приватбанку.
У змінах, які спрощують процедуру отримання грантових грошей, — довідка про відсутність податкового боргу та строки прийняття рішення про надання гранту:
"Якщо раніше довідку брали на перше число місяця, що створювало складнощі для тих, хто отримує, бо податкова інспекція дає ці довідки станом на поточну дату, то тепер ця норма відмінена. Також строк прийняття рішення про надання грантів, який становить 15 робочих днів з кінцевого строку подання заяв, може бути перенесено на наступні періоди в зв'язку з обставинами збройної агресії, в тому числі через обмеження або припинення постачання електрики".
Віта Бондарчук розповіла, що обов'язковою умовою договору мікрогранту є створення протягом шести місяців із дня зарахування грантових грошей робочих місць. Їх кількість залежить від розміру мікрогранту.
"Внесено зміни щодо тривалості працевлаштування осіб, сьогодні це не менше як 6 років. Відповідно бізнес-план отримувача має розроблятися на сім років. Також уточнено, що під виконанням обов'язкової умови щодо створення робочих місць слід розуміти створення робочих місць понад штатну чисельність працівників на дату подання заяви або створення робочих місць в зв'язку з реєстрацією суб'єкта підприємницької діяльності".
У разі призову або мобілізації грантоотримувачів договір призупиняється та може бути відновлений після того, як закінчився строк укладання контракту або грантоотримувач звільнився зі служби. Також розширили перелік членів сімей, які можуть отримати грант для ветеранів.
"Тепер це також дружина чи чоловік тих учасників бойових дій, осіб з інвалідністю, захисників і захисниць, які загинули чи пропали безвісти, померли внаслідок поранення чи захворювання, одержаного в період проходження військової служби".
Фахівчиня зазначила, що за новими змінами на грантові гроші можуть розраховувати виробники виноградного, плодово-ягідного вина, напоїв медових. Є зміни і у грантах для учасників бойових дій:
"Для отримання гранту від 500 000 до 1 000 000 гривень включно учасник бойових дій, з інвалідністю внаслідок війни повинні бути зареєстровані як фізичні особи-підприємці протягом не менш як 12 місяців до моменту подання заяви, раніше цей строк становив 36 місяців".
Зі слів Віти Бондарчук, найбільше грантів на Рівненщині беруть на власну справу у сфері громадського харчування, торгівлі, перевезень, на здійснення освітньої та консультаційної діяльності.
Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | WhatsApp | YouTube | Facebook