"Хочемо, щоб пишався син батьком": родина загиблого бійця з Рівного просить присвоїти йому звання Героя України

Родина загиблого 33-річного військового Ігоря Нечипорика просить присвоїти йому звання Героя України. Боєць з 2015 року служив на сході сапером, де отримав осколкове поранення. Відповідну електронну петицію зареєструвала на сайті президента України вдова Віта Нечипорик 5 червня 2024 року. З того часу вона зібрала майже 8 000 голосів з 25 тисяч необхідних.

Про бойовий шлях родина загиблого військового розповіла Суспільному.

33-річний військовослужбовець Ігор Нечипорик загинув 10 травня 2024 року під час виконання службових обов'язків на Донецькому напрямку.

У січні 2015 року Ігор доєднався до ЗСУ, брав участь в антитерористичної операції. Чоловік служив сапером у складі 14-ї бригади та отримав осколкове поранення в ногу.

"Як зараз пам'ятаю, сиджу на парах і телефоную цілий день, ми завжди ж говоримо, а тут цілий день слухавки не бере. Тоді вже під вечір дзвонить, каже, що: «Поранення, в госпіталі лежу»", — пригадала вдова Віта Нечипорик.

Ігор Нечипорук разом із побратимами. Віта Нечипорик

Після початку повномасштабної війни Ігор Нечипорик служив у рівненській військовій поліції. У березні 2024 року доєднався 110-ї окремої механізованої бригади, був гранатометником.

Дружина Ігоря дізналася про його загибель від побратима на початку травня.

"Вони домовились, якщо щось станеться, то повідомлять рідних один одного. Я написала до нього, кажу, що: «Де Ігор Нечипорик? Чи з вами, чи ні, бо я ж не знаю точно?». Він написав: «Добрий день! Мушу вас повідомити, що я бачив як Ігор загинув, на очі власні бачив. Був наступ, їх взяли в кільце. Було підкріплення, але не допомогло»", — розповіла вдова.

Портрет Ігоря Нечипорика.

Віта розповіла, що вона познайомилася зі своїм майбутнім чоловіком у соцмережі:

"Я побачила фотографію, написала першою. Ми у той же день пішли гуляти. Уже мало б бути 10 років як знайомі. У нього було дуже багато хобі. Він коли вчився у Квасилові на кухаря, любив торти пекти. Завжди, як ми познайомились пік торти. Співав у хорі церковному, його брат священник, мама теж співає в хорі. Рибалив, дуже любив це діло", — зазначила Віта Нечипорик.

Зі слів вдови, також її чоловік любив грати у футбол. У 2019 році він брав участь у складі рівненської футбольної команди у "Кубку Нескорених" — турнірі для ветеранів, які отримали поранення в АТО.

Сім'я Нечипориків. Віта Нечипорик

Грати у футбол Ігор навчив і семирічного сина Богдана. Хлопець розповів, що він разом із батьком любили рибалити:

"Ми з татом і з мамою їздили на рибалку. Зловив одного карася".

Ігор Нечипорик разом із сином Богданом. Віта Нечипорик

Старшого солдата Ігоря Нечипорика поховали на кладовищі мікрорайону Тинне. У церкві поблизу цвинтаря служить його брат Микола Нечипорик.

"Хоронили інші священники, мої хороші побратими, я особисто не хоронив. Це дуже важко хоронити своїх рідних. Мені пригадується остання телефонна розмова з ним. Він розповідав про фронтові будні, як вони ночують в окопах, в бліндажах. Він сказав, що я відмовлятися чи втікати не буду, тому що я повинен захищати свою державу, свою родину, свою сім'ю", — поділився брат Микола Нечипорик.

Брат Ігоря Микола Нечипорик.

Вдова бійця Віта зареєструвала електронну петицію на сайті президента 5 червня про присвоєння звання Героя України посмертно.

"Просимо проголосувати кожного, хто може хвилину виділити. Для присвоєння Героя України посмертно, оскільки він воював в АТО, воював на цій війні. Хочемо, щоб пишався син батьком. Завжди прошу, щоб снився, але якось так дуже рідко сниться. Все чекаю, що буде говорити, але ...", — наголосила Віта Нечипорик.

Вдова Віта біля могили чоловіка.

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook