Російське ІПСО та шахраї: як розрізнити фейкові повідомлення

Українці почали отримувати повідомлення від нібито "військової поліції", яка пропонує винагороду за виявлення тих, хто ухиляється від мобілізації. В Telegram кіберполіції наголосили, що подібні СМС — російське ІПСОІнформаційно-психологічна операція. Національна поліція України жодних оповіщень не робила, а в Україні не існує "військової поліції".

Речник Департаменту кіберполіції Артем Олещенко в етері "Суспільне.Студія" розповів, як розрізнити фейкові повідомлення.

За його словами, в умовах війни ІПСО можуть використовувати росіяни, а також активні шахраї:

"Всю інформацію слід сприймати критично і звіряти з офіційними джерелами. Наприклад, кіберполіція спільно з Центром протидії дезінформації підготували список офіційних джерел, із якими можна звіряти інформацію. Якщо з'являється якась глобальна розсилка нібито від імені кіберполіції, поліції чи іншої структури, то слід виділити час й зайти на офіційні джерела відповідної організації. Там має бути ця новина".

Артем Олещенко зауважив, що у таких повідомленнях можуть бути посилання на сайт, адреса якого може відрізнятися на один-два символи від справжнього:

"Слухайтеся здорового глузду, якщо від вас вимагають щось незвичне й дивне. Це збільшує ризик того, що це ІПСО або шахраї. Це також треба обдумати, не поспішати виконувати якісь вказівки або заклики, якщо вони є у таких повідомленнях. Якщо ви не впевнені, що вони надходять дійсно від органів влади, також обережно ставитеся до посилань. Для підвищення достовірності ІПСО, можуть використовуватися справжні телефони державних установ, але інформаційний зміст може бути на користь ворога".

Речник додав, що російське ІПСО спрямоване на дестабілізацію ситуації в Україні.

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook