У Рівному запрацював простір психологічної допомоги для дітей та медпрацівників

Кімната психологічної допомоги для дітей. Facebook "Рівненська обласна інфекційна лікарня" РОР

У Рівненській обласній інфекційній лікарні запрацював простір психологічної допомоги для дітей, які лікуються від туберкульозу, їхніх батьків та медпрацівників. Є п'ять кімнат, призначених для емоційного розвантаження та відпочинку. Їх відвідали 30 дітей та приблизно десять батьків.

Про послуги, які надаватимуть працівникам та дітям у кімнатах лікарні розповіла в етері Українське радіо. Рівне психологиня всеукраїнського благодійного фонду "Коаліція ВІЛ-сервісних організацій" Віта Климович та психологиня благодійної організації "TBPeopleUkraine" Анна Міщук.

За словами Віти Климович, кімнати насамперед призначені для стабілізації психоемоційного стану персоналу, підвищення стресостійкості та навчання технік самодопомоги і взаємодопомоги:

"Перший кабінет — це кімната психолога, де проводяться індивідуальні заняття. Другий — для групових занять, де проводяться арттерапевтичні сеанси, навчальні сесії, заняття з психоедукації,Це пояснення і донесення до людей необхідної інформації про психічне здоров'я, психологічні негаразди та їх наслідки для особистості семінари, тренінги. Кімната психоемоційного розвантаження, де можна проводити індивідуальні заняття, які я називаю "15-30 хвилин на самоті". У цій кімнаті знаходиться великий телевізор, де я вмикаю релаксаційну музику з відповідним зображенням. Стоїть масажне крісло, людина приходить, сідає і відпочиває певний час, при цьому вона може бути наодинці з собою".

Facebook "Рівненська обласна інфекційна лікарня" РОР

Психологиня розповіла, що групові заняття здебільшого спрямовані на поповнення ресурсу, підвищення рівня знань або володінь певними навичками. Приватні консультації — проходять за індивідуальним запитом, коли людина не хоче виносити на загал особисті проблеми.

"Одним із проявів психоемоційного вигорання і професійної деформації у медиків є цинізм і відсутність емоцій. Контакт з пацієнтом дуже важливий і коли лікар чи медсестра виснажені, вони не надають належної уваги. Саме з метою профілактики і уникнення, в першу чергу, цинізму, черствості, закритості і апатії спрямовані ці заняття", — зазначила психологиня.

Психологічна кімната для дітей

Зі слів Анни Міщук, перші кімнати для дітей почали функціонувати у 2023 році в Одеській та Кіровоградській областях. Там налічувалось майже по 100 дітей:

"З 25 березня кімнати для дітей розширили ще у трьох регіонах — це Запорізька, Волинська і Рівненська область. Поки робився ремонт, ми приймали дітей у тимчасовому кабінеті, який нам виділила Рівненська обласна інфекційна лікарня. Ми набираємо дітей, які хворіють на туберкульоз або які мають латентний туберкульоз".

Офіційне відкриття цих кімнат відбулось 4 червня. Анна Міщук додала, що психологічну допомогу надають як батькам, так і дітям:

"Є дві кімнати, які виділи для цього проєкту. Одна — це кімната для індивідуальних послуг, де ми можемо спілкуватися наодинці як з дітьми, так і з батьками. Інша — це кабінет психологічно розвантаження для групових консультацій. Для батьків ми робимо групові заняття "рівний-рівному". Ми їх зводимо, показуємо, що не все так страшно і вони між собою діляться своїм досвідом. З дітьми ми так само проводимо заняття "рівний-рівному".

Facebook "Рівненська обласна інфекційна лікарня" РОР

Станом на червень 2024 року, такі послуги отримали 30 дітей та приблизно десять батьків. П'ятеро дітей лікуються від туберкульозу і 25 — від латентного туберкульозну інфекцію. Психологиня пояснила, що проєкт є важливим для дітей, які бояться лікарень та лікарів:

"Була в мене дуже тривожна дитина. Як тільки лікар чи медсестра виходили в халаті — у неї починалась істерика. Я запросила її до себе в кабінет, щоб трішки заспокоїти. Вона не хотіла до мене йти одразу, стояла у дверях і казала: «Що мені тут будуть робити? Це буде боляче?». Я їй показала, що там безпечно і за допомогою терапії, малюнків, вона заспокоїлась і потім мама не могла її забрати до себе. Тобто діти таким чином розслабляються і розуміють, що лікарня — це не тільки щось, де будуть робити боляче".

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook