У Рівненській обласній лікарні запрацювала перша ендоскопічна операційна. За скільки обладнали

Першу на Рівненщині ендоскопічну операційну відкрили в обласній клінічній лікарні. У ній пацієнтам проводять хірургічні втручання малоінвазивним методом точкові проколи, без широких розрізів.

Директор обласної лікарні Віктор Ткач розповів Суспільному, що обладнання у заклад придбали за кредитні гроші.

Завідувач центру ендоскопічної та ультразвукової діагностики Віталій Лазарчук проходив навчання за кордоном, аби проводити операції через невеликі проколи тканин:

"Пацієнти після наших операцій швидше проходять реабілітацію, немає операційної травми. На сьогодні ми маємо кілька таких операцій щодня".

Завідувач центру ендоскопічної та ультразвукової діагностики Віталій Лазарчук.

Нова ендоскопічна операційна.

Нова ендоскопічна операційна.

Зі слів Віктора Ткача, відкрити таку операційну вирішили через збільшення кількості пацієнтів. Всі хірургічні втручання пацієнтам проводять безкоштовно, додав він:

"Насправді, кількість цих хворих дуже велика. Операційні блоки, які в нас є, вони перенавантажені. Тому у нас виникла така думка, цей підрозділ виділити окремо і створити таку операційну. 12 мільйонів — це кредитні кошти на обладнання, ремонт операційної близько семи мільйонів — це кошти лікарні, НСЗУ".

Директор обласної лікарні Віктор Ткач.

У 2023 році обласна рада погодила кредит на облаштування цієї операційної у 10 мільйонів гривень.

"Обласна рада давала погодження на залучення кредитних ресурсів лікарні саме під цю ендоскопічну операційну. Сьогодні побачив чудовий результат ще одного альтернативного джерела фінансування. Будемо з лікарнею далі визначатися, щоб не лише за кошти НСЗУ розвиватись, а й коштом залучення таких кредитів. До речі, він практично вже й погашений за рік, за рахунок своєї діяльності, тому це ефективно", — зазначив голова облради Андрій Карауш.

Голова облради Андрій Карауш.

Зі слів Віктора Ткача, кредит медзаклад виплатив з власного бюджету, зокрема це гроші від Національної служби здоров'я України за лікування пацієнтів та надання платних послуг.

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook