Історія лікарняного клоуна Юрія Яцюка, який став священником у Рівному

Ексклюзивно

Юрій Яцюк майже десять років волонтерив у команді лікарняних клоунів "Червоні носи", а 20 травня став священником Православної церкви України. Він бере участь в богослужіннях у Свято-Покровському соборі Рівного.

Юрій Яцюк розповів Суспільному, що бути священником — це мрія з дитинства. Також планує продовжити навчання і стати медичним капеланом.

Майже десять років Юрій Яцюк волонтерив в організації лікарняних клоунів "Червоні носи", які працюють з пацієнтами у медзакладах області.

"Насправді, це все воля Божа. Як я до цього дійшов? Я думав про це ще під час школи, у п'ятому-шостому класі. Минуло понад 25 років, щоб я дійшов до цього у більш свідомому віці".

Нині отець навчається у Рівненській духовній семінарії та співслужить у Свято-Покровському соборі в Рівному:

"Поки я ще не можу сам служити, бо в мене ще практика священника, я вчуся. Планую далі продовжити навчання у Волинській православній богословській академії. Це вже буде конкретніше, це буде медичне капеланство. Лікарні — це для мене рідніше. Якось так склалося за ці роки, що мені з медиками легше знайти спільну мову".

Facebook Мар'яни Реви

Один з медзакладів Рівненщини, який відвідував Юрій Яцюк як лікарняний клоун — обласна дитяча лікарня.

Мати пацієнтки Галина Коваль розповіла, що упродовж 12 років лікарі медзакладу лікують її доньку Анну, в якої виявили доброякісну пухлину:

"Навіть не очікувала, що все може так помінятись, що він собі знайде інший шлях як служитель церкви. Він був завжди позитивним живчиком, завжди веселив дітей, знав підхід до кожної дитини".

БФ "Скарбниця Надії"

У неонатальному центрі, де лікують новонароджених, Юрій Яцюк облаштував молитовний куток. Тут батьки немовлят та лікарі можуть залишити записки й помолитись, повідомила старша медична сестра Світлана Гапонюк:

"Я дуже радію за нього, пишаюся і я знаю, що в нього все буде добре. Він, прийшовши у відділення, може спитати в медсестричок: «Як у вас дівчатка справи?». Мами обідають в їдальні — він: «Мами, смачного. Все буде добре! Як у вас справи?». Це дуже позитивна людина".

Священник додав:

"Діти — це моя родина. Я татом став у трохи пізньому віці й діти, й моя родина, напевно, дають мені стрижень — не зламатися".

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook