Хотів виїхати у Польщу до бабусі: суд оштрафував жителя Рівненщини за підроблені документи

Суд на Волині оштрафував жителя Рівненщини на 34 тисячі гривень. Чоловік намагався виїхати за кордон з підробленими документами про непридатність до служби. Свої дії він пояснив тим, що хотів відвідати бабусю, яка проживає у Польщі.

Про це йдеться у вироку Шацького районного суду Волинської області від 9 травня.

Чоловік родом з Клевані на Рівненщині, навчається на другому курсі у фаховому аграрному коледжі Національного університету біоресурсів та природокористування. Він має призовний вік, що не дає йому права виїжджати за межі України під час воєнного стану.

За даними слідства, у серпні 2023 року чоловік через Telegram домовився про виготовлення документів, які надають йому право виїхати за кордон. Зокрема, це рішення військово-лікарської комісії про непридатність та нібито виключення з військового обліку. З ким чоловік листувався — суд не встановив.

Житель області на одній з автозаправок у Хмельницькому передав невідомим людям копії своїх документів — ідентифікаційний код, закордонний паспорт та фото. На місці він заплатив аванс — 500 доларів. А коли отримав відповідні папери — ще 500 доларів.

Потому чоловік намагався перетнути кордон на пункті пропуску "Ягодин" в кінці грудня 2023 року. Як підставу для перетину надав довідки прикордонникам, однак його затримали.

В судовому засіданні обвинувачений визнав свою винну. За його словами, він придбав підроблені документи, щоб виїхати у Польщу до бабусі, а не щоб уникнути мобілізації.

"Суд також враховує, що чоловік молодого віку, є студентом, має відстрочку від призову на військову службу на період навчання. Зобов`язувався більше не вчиняти протиправних дій, просив його суворо не карати та призначити йому покарання у виді штрафу. Він самостійно заробляє кошти, тому зможе оплатити штраф", — йдеться у вироку.         

Відтак суд зобов'язав жителя Рівненщини сплати штраф 34 000 тисячі гривень за підроблення документів чи їх використання. Окрім цього, він має сплатити майже 10 тисяч гривень судових витрат.

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook