Затримали під час отримання хабаря: на Рівненщині викрили правоохоронця, який організував схему ухилення від мобілізації

На Рівненщині СБУ та ДБР викрили правоохоронця, який організував схему ухиляння від мобілізації, травень 2024 року. СБУ в Рівненській області

Служба безпеки України викрила працівника одного з правоохоронних органів Рівненщини на організації схеми ухилення від мобілізації. Його затримали під час отримання хабаря. За даними слідства, за свої послуги він брав від двох тисяч доларів з людини.

Про це 15 травня повідомила речниця СБУ в Рівненській області Анна Свінціцька-Савчук.

За її словами, працівник правоохоронних органів, користуючись своїм службовим становищем та звʼязками, підшукував своїх клієнтів, яким радив умисно не приходити до місцевих ТЦК після отримання кількох повісток.

"Коли ухилянт кілька разів не з’являвся без поважної причини, стосовно нього відкривали кримінальне провадження. Організатор схеми брав під свій контроль хід справи, при цьому, за неправомірну вигоду, не вживав будь-яких заходів щодо фактичного розшуку вказаної особи. Надалі правоохоронець радив клієнту укласти зі слідчим "мирову". Враховуючи злочин невеликого ступеня тяжкості та повне визнання своєї провини, ухилянт отримував умовний термін покарання. На час слідства та період відбування покарання призов на військову службу не відбувався", — розповіла речниця СБУ.

Вона додала, що вартість послуг становила від двох тисяч доларів з людини.

Співробітники СБУ затримали правоохоронця під час отримання хабаря за послугу.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від пʼяти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Наразі тривають слідчі дії щодо інших учасників схеми.

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook