Цвіт сакури: як доглядають за японською вишнею у місті на Рівненщині

Ексклюзивно
Садівник Віктор Криницький доглядає за сакурами. Суспільне Рівне

У Сарнах на Рівненщини зацвіли сакури. Алею з 20 дерев японських вишень у місті висадили чотири роки тому на вулиці Широкій. Ще приблизно десять сакур ростуть в парку Залізничник.

Садівник Віктор Криницький розповів Суспільному, скільки цвістиме японська вишня, чи дають дерева плоди та як виростити сакуру на своєму подвір’ї.

Алея сакур в місті Сарни. Фото: Суспільне Рівне

Він зазначив, що усі сакури в місті, вирощені з адаптованих сортів. Тому рослина пристосована до помірного клімату Рівненщини та не вибаглива:

“Ростуть добре. Так само як наші вишні чи черешні. Але на наших сакурах не зав’язується квітка, тому плодів, на жаль, не буде”.

Віктор Криницький.

Зі слів садівника, подібні декоративні сакури мають повислу форму й стовбур потрібно обов’язково підв’язувати. Дерева не надто високі, а їхні крони поступово опускатимуться до землі.

Цвіт сакури. Фото: Суспільне Рівне

Цвістиме японська вишня 10-14 днів.

“За сакурами потрібно доглядати, як і за будь-якими рослинами: внести добрива, поливати, підрізати. Щоправда, зазвичай, дерева підрізають до цвітіння, а сакури — після”.

Віктор Криницький також додав, що особливих вимог при висаджуванні сакури немає. Кожен може виростити дерево на подвір’ї. Її висаджують, як звичайне плодове дерево — восени або навесні. Можна це зробити й протягом року, якщо саджанець має сформовану кореневу систему. Але слід врахувати стан ґрунту, зазначив садівник:

“Якщо це заболочена місцевість, то потрібно підсипати під корінь гравій чи щебінь, аби зробити водовідвід. Якщо на ділянці суха земля, пісок, то навпаки – робимо глиняний замок, аби довше зберігалась волога”.

Алея сакур в Сарнах. Фото: Суспільне Рівне

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook