Гніздо рідкісної сови бородатої з чотирма пташатами зафіксували поблизу Нобельського національного природного парку на Рівненщині. Це птах Червоної книги України, який трапляється лише на Поліссі.
Про знахідку повідомили 21 травня у Facebook Нобельського нацпарку. Деталі Суспільному розповів старший науковий співробітник науково-дослідного відділу Іван Зубкович.
З його слів, гніздо з двома дорослими совами й чотирма пташатами у Локницькому лісництві виявив місцевий житель Микола Остапчук і повідомив про знахідку працівникам Нобельського нацпарку.
"Повідомлення було таке – проїжджав лісом, побачив проліт сови, а далі – гніздо. І все на тому. Оперативно зреагували, виїхали. Гніздо розташоване за п’ять кілометрів на північ від місця, де ми фіксували сову бородату у 2022 році. Але цього разу – сімʼя. Четверо пташенят, вже вони підлітки й ось-ось мають покидати гніздо. Самка перебувала біля гнізда, оберігала своїх пташенят. Вона нас не боялася, спокійно нам позувала. А самець приносив їжу. Сфотографували його якраз із мишею в дзьобі", — зазначив Іван Зубкович.
За його даними, сова бородата — рідкісний вид в Україні.
Згідно з Червоною книгою, популяція налічує приблизно 20–35 пар, зосереджених переважно на Поліссі. Основна частина популяції — близько 80% — на території Житомирської області.
"Тому в Рівненській області це дуже цінно і головне – що відбулося відтворення цього птаха. І ми це зафіксували. Для орнітологічної спільноти – це дуже цікава знахідка. Сова бородата — одна з найбільших сов України, поступається розмірами тільки пугачу. Має кругле обличчя з жовтими очима й чорну пляму під дзьобом, схожу на бороду — звідси й назва виду. І це єдиний з видів сов, який і вдень може полювати", – розповів Іван Зубкович.
Він додав, що сова бородата охороняється також міжнародними угодами, зокрема Бернською конвенцією та Конвенцією CITES.
Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | WhatsApp | YouTube | Facebook | TikTok