На відміну від мобілізації, рекрутинг або військова служба за контрактом є добровільною. Тобто людина сама може обрати собі спеціальність. Протягом певного періоду воєнного стану рекрутингу не було взагалі. Нині є різні можливості долучитися до сил оборони України у такий спосіб.
Про це 13 листопада під час брифінгу розповів речник Полтавського обласного ТЦК та СП Роман Істомін.
На яких платформах можна знайти вакансії в армії:
- Lobby X;
- Olx.ua;
- Work.ua;
- Робота.ua.
На сайті "Армія Інформ" працює ресурс, який об'єднує всі ці вакансії в одному місці.
"Крім того, в додатку "Резерв+" також з’явилися вакансії. Це проєкт спільно з Lobby X. Крім онлайн-платформ, також працюють центри рекрутингу української армії – це проєкт Міністерства оборони. У Полтавській області відкрито п’ять таких центрів – по одному в кожному районі області та один безпосередньо у Полтаві", – розповів речник Полтавського обласного ТЦК та СП Роман Істомін.
Рекрутинг до підрозділів ЗСУ
Нині рекрутинг є майже в кожному підрозділі, розповів Роман Істомін. Серед них, зокрема:
- 3-тя окрема штурмова бригада;
- 93-тя окрема механізована бригада "Холодний Яр";
- батальйон "Вовки да Вінчі".
У багатьох бригад вакансії можна знайти не лише у соцмережах, але й на власних сайтах, спрямованих на рекрутинг. Наприклад, у 110-ї окремої механізованої бригади імені генерала-хорунжого Марка Безручка, 72-ї окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців та в інших підрозділах.
Рекрутингові проєкти "Drone Force" та "Будь собою": кого шукають
Існують також рекрутингові проєкти. Один з них – командування Сухопутних військ "Drone Force". Він спрямований на спеціалістів безпілотних авіаційних комплексів чи апаратів: механіків, інженерів, пілотів.
"Це напрямок, який стрімко розвивається, адже навіть створені окремі сили безпілотних систем, це актуально, сучасно, це береже життя наших воїнів", – розповів речник Полтавського обласного ТЦК та СП Роман Істомін.
Крім "Drone Force", є рекрутинговий проєкт Міністерства оборони "Будь собою".
"Це проєкт, спрямований на те, щоб довести, що в армії потрібні не лише штурмовики, стрільці, гранатометники, а є багато посад, які цивільний громадянин може опанувати без зайвих труднощів, враховуючи свій професійний досвід. Тобто чоловік чи жінка обирає відповідно до свого фаху професію у війську", – додав Роман Істомін.
Рекрутинг ТЦК та СП
Також є рекрутинг у ТЦК та СП. При цьому це не означає, що людей набирають до установи.
"Ми не набираємо людей для себе, для ТЦК; ми набираємо людей у підрозділи. Тобто, якщо підрозділ чи бригада самі собі набрали недостатньо людей, надходить заявка на ТЦК, що потрібен донабір або паралельно з їхніми рекрутинговими кампаніями. Ми проводимо рекрутинг у ті ж підрозділи, які визначені нам завданням на доукомплектування", – розповів речник.
За словами речника, ТЦК та СП рекомендують приходити з рекомендаційним листом від підрозділу. Його можна обрати онлайн або прийти до установи та обрати. Якщо людину призвуть рекрутингом ТЦК та СП до певного підрозділу, людина потрапить на ту посаду, яку вона обрала, додав Роман Істомін.
Рекрутинг та мобілізація: відмінності
Як розповів Роман Істомін, основна відмінність між рекрутингом та мобілізацією — це те, що рекрутинг або військова служба за контрактом повністю добровільні.
"Водночас мобілізація є обов'язковою. ТЦК та СП є тією ланкою, яка каже громадянину: "Настав твій час, ми розуміємо, що тобі страшно, чи не хочеться, чи важко, але понад два з половиною роки тебе захищали інші. Тепер настав твій час виконати свій обов'язок перед державою, суспільством і рідними".
І військовозобов'язані, і рекрути на рівних умовах проходять навчання в центрах, потрапляють до підрозділів і виконують завдання із захисту країни, додав Істомін.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:
Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok