У приміщенні "Дія.Центр" у Полтаві розпочав роботу перший центр рекрутингу Сухопутних військ ЗСУ. Нині тут працює мобільна група, яка консультує військовозобов’язаних та допомагає обрати саме ту частину та посаду, яка їм до вподоби.
Про це Суспільному розповів офіцер центру Ілля Фомін.
Мобільний центр рекрутингу Сухопутних військ у Полтаві працює близько тижня. За словами Іллі Фоміна, нині тут працює мобільна група, яка консультує військовозобов’язаних та допомагає обрати саме ту частину та посаду, яка їм до вподоби.
"Для того, щоб військовозобов’язані чоловіки та жінки, які можуть служити у сухопутних військах, мали можливість отримати консультацію, обрати частину, посаду і в саме ту частину й на ту посаду доєднатись до Збройних Сил. Чи то по контракту, якщо вони можуть за віком й іншими обставинами підписати контракт і хочуть, чи то по мобілізації", ― розповів Ілля Фомін.
Як розповів сержант-менеджер центру рекрутингу Сухопутних військ Андрій Кроль, спеціалісти центру повністю супроводжують військовозобов’язаного від консультацій до потрапляння у бойову частину.
"Розповідаємо про актуальні, вакантні посади у підрозділах Збройних Сил Сухопутних військ України, допомагаємо обрати за власним бажанням або за цивільним фахом посаду. Досить багато вакансій. Починаючи від цивільних вакансій до бойових", ― повідомив Андрій Кроль.
Також додав, що на відміну від ТЦК, ректуринг надає можливість обрати не лише актуальну посаду, а й частину або підрозділ, де рекрутер буде проходити службу в лавах Збройних сил України відповідно до своїх побажань або цивільних здібностей.
"Ми проводимо набір вмотивованих українців, які виявили бажання стати на захист своєї держави. Від медика, зв’язківця або оператора БПЛА до гранатометника, мінометника, снайпера", ― прокоментував Андрій Кроль.
Олексій Смірнов прийшов до центру рекрутингу Сухопутних військ у Полтаві, аби доєднатися до лав ЗСУ.
"Дізнався в Інтернеті, що є такий рекрутинговий центр. Подивився вакансії, прийшов проконсультувався. Мені відповіли все чітко. Вирішив на даний час зв’язати своє майбутнє зі Збройними Силами і також допомагати країні у боротьбі з ворогом", ― розповів Олексій Смірнов.
У цивільному житті чоловік працює менеджером з продажів. Нині заповнює документи та готується навчатись, аби отримати нову професію. Повістку, каже, ще не отримував. Військового досвіду не має.
"Звичайна людина, цивільна. Але оскільки Україна зараз у дуже скрутному становищі, треба допомагати. Багато людей не знають, що їх чекає. Як кажуть, невідомість. Людина лякається. Тут тобі пояснюють, показують, все спокійно", ― повідомив Олексій Смірнов.
Протягом тижня через центр рекрутингу доєднались більше десяти чоловіків. Як розповів офіцер центру рекрутингу, треба додатково набрати 160 тисяч осіб до Збройних Сил. Зокрема, у діючі підрозділи і у ті, що створюються.
"Нам не подобається, коли людей саджають у "бусіки", поліція з ними працює. Але треба розуміти, що якщо ти є військовозобов’язаним, у тебе є зобов’язання, і краще їх, ці зобов’язання, добровільно виконувати. І той спосіб, який ми пропонуємо, він максимально "екологічний", як кажуть, максимально цивілізований", ― прокоментував Ілля Фомін.
Перші центри рекрутингу Сухопутних військ ЗСУ почали формувати у містах України влітку цього року. Зокрема, є у Лубнах на Полтавщині.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:
Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok