Перейти до основного змісту

Рекрутинговий центр: які можливості для військовозобов’язаних на Полтавщині

1-й центр рекрутингу сухопутних військ ЗСУ. Фото надані Владиславом Дубинським

Перший центр рекрутингу Сухопутних військ ЗСУ діє з серпня 2024-го року. Крім основного у Києві, такі центри діють в Ромнах, Коростені, Бердичеві, Звягелі. На Полтавщині перший відкрили у Лубнах 25 жовтня. Нині там працює мобільна група, яка не лише проводить агітацію до вступу в лави ЗСУ, але й консультує охочих більше дізнатися про спеціальності в тій чи іншій бригаді.

Про це в ефірі Українського радіо "Полтава" розповів заступник начальника центру рекрутингу Сухопутних військ ЗСУ Владислав Дубинський.

Особливість роботи рекрутингового центру полягає в тому, що людина, незалежно від того, отримала вона повістку чи ні, може звернутися, отримати консультацію і прийняти рішення, чи хоче вона проходити службу в ЗСУ. Якщо людина вже отримала повістку, вона зобов’язана прийти до ТЦК і зробити ряд передбачених законом дій. А ми даємо право вибору і якщо людину щось не влаштовує, то вона може бути вільна.
Рекрутинговий центр. Лубни. Фото надані Владиславом Дубинським

Значна частина відвідувачів рекрутингового центру звертаються за консультаціями вже після того, як отримали повістку з ТЦК та СП. І цікавить їх те, чи можуть вони самі обрати собі військову спеціальність. На другому місці за поширеністю запитань – можливість проходження служби у конкретній бригаді. Навіть в разі отримання повістки звернення до центру рекрутингу можливе, розповів Владислав Дубинський.

Такі звернення у нас уже були, але це якщо не бойова повістка. Якщо людина оформлена на відправку, то це вже все, він був свідомо оформлений. Якщо людина отримала попередню повістку, вона може звернутися до нас і ми будемо шукати посаду, надамо рекомендаційний лист, в якому зазначимо посаду та військову частину, де він хоче проходити службу.
Які послуги можна отримати в рекрутинговому центрі. Фото надані Владиславом Дубинським

Список пропонованих відвідувачам центру спеціальностей формують на підставі наданих бойовими частинам списків актуальних посад. Сам же перелік вакансій постійно доповнюється відповідно до змін та реформування видів військ. Більшість відвідувачів центру шукають у ЗСУ посаду, яка пов’язана з його цивільними вміннями.

Був випадок, людина працювала в одній з компаній мережі АЗС, отримала вона повістку. Коли він до нас звернувся, то каже, що працював саме по перевезенню палива: "Я розуміюся, знаю, як це робити. В мене пройдені навчання для транспортування небезпечних вантажів. Я б хотів займатися саме цією справою". Цій людині знайшли військову частину, він знав, куди хоче, тому що знайомий проходив там службу. І цю людину направили уже за контрактом на посаду водія.

Якщо людина обрала військову професію, то проходить базову військову підготовку, далі навчання уже з фахової підготовки. Щодо терміну контракту, то для громадян від 18 до 25 років це один рік, для старших – від трьох років. Також існують контракти до закінчення "особливого періоду". Повністю інтерв’ю слухайте за посиланням.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok

Топ дня

Вибір редакції