У Полтаві планують заходи до нової дати святкування Дня міста

У Полтавській громаді планують відзначити День міста 29 червня. Це буде вперше після зміни дати святкування.

Нині для відзначення свята готують програму заходів. Вони не будуть масштабними, зважаючи на воєнний стан в Україні. Про це Суспільному 17 червня повідомила директорка міського департаменту культури, молоді та сім’ї Олени Ромас.

За її словами, основні заходи планують провести у суботу, 29 червня. Програму поки не розголошують, бо її мають погодити із Полтавською районною військовою адміністрацією. Коли отримають необхідні дозволи, про заходи сповістять містянам.

Коли відзначають День міста у Полтаві

1 травня депутати Полтавської міськради проголосували за нову дату відзначення Дня міста – це 29 червня замість 23 вересня. 24 квітня проєкт рішення погодили на сесію члени постійної комісії з питань розвитку культури міської ради.

Дата 29 червня – це один із п’яти варіантів, який найбільше підтримали жителі громади під час голосування. Із 1336 людей, які брали участь у голосуванні, цю дату обрали 66,3%.

Із 1999-го року День міста у Полтаві відзначали 23 вересня. Цю дату пов’язували із вигнанням нацистів під час Другої світової війни. Питання про нову дату відзначення почали обговорювати у квітні 2023-го року після розгляду петиції. Її автор пропонував повернути святкування на 12 липня. Адже перша літописна згадка про Полтаву була саме цього дня. За новоюліанським календарем цю згадку датують 29 червня.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok