Нову дату відзначення Дня міста у Полтаві погодила постійна комісія

Біла альтанка у Полтаві. Суспільне Полтава

Члени постійної комісії з питань розвитку культури погодили рішення про визначення нової дати святкування Дня міста у Полтаві. Його можуть відзначати у червні.

День міста у Полтаві можуть відзначати 29 червня замість 23 вересня. Таке рішення погодили члени постійної комісії з питань розвитку культури Полтавської міської ради 24 квітня 2024-го року. Про це Суспільному стало відомо з онлайн-трансляції засідання.

Дата 29 червня – це варіант, який найбільше підтримали жителі громади під час голосування. Із 1336 людей, які брали участь у голосуванні, цю дату обрали 66,3%. Обирали серед п’яти варіантів.

Варіанти нової дати відзначення Дня міста у Полтаві, які виносили на голосування. Графіка: Суспільне Полтава

За рішення про нову дату відзначення Дня міста мають проголосувати депутати Полтавської міської ради під час сесії 26 квітня 2024-го року.

Чому хочуть змінити дату святкування Дня міста Полтава

З 1999-го року День міста у Полтаві відзначали 23 вересня. Цю дату пов’язували із вигнанням нацистів під час Другої світової війни. Питання про нову дату відзначення почали обговорювати у квітні 2023-го року після розгляду петиції. Її автор пропонував повернути святкування на 12 липня. Адже перша літописна згадка про Полтаву була саме цього дня. За новоюліанським календарем цю згадку датують 29 червня.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok