"Вода - свіжість": у Полтаві цього року планують увімкнути три фонтани із шести

Цього літа у Полтаві працюватиме три фонтани. Це, зокрема, фонтани у Петровському парку та на Соборному майдані. Водограй, що у парку поблизу Будинку дворянського зібрання вже увімкнули на початку червня. Гроші на поточний ремонт та утримання цих фонтанів перерозподілили із бюджету підприємства – це близько мільйона гривень.

Про це Суспільному розповів начальник комунального підприємства "Декоративні культури" Ігор Ляшко.

Біля фонтану у Петровському парку, що у Полтаві, гуляє переселенка із Харкова Тетяна Рибальченко. Цей водограй не працює вже кілька років.

Тетяна Рибальченко біля фонтану у Петровському парку.

"Я сама з Харкова і ви знаєте, що Харків – це місто фонтанів. І моя думка тільки така – фонтани потрібні. Це радість, це позитив. І вода, вона знаєте, свіжість. А так приходиш, сумно, гола плита і більше нічого. Тому, я думаю, що в Полтаві теж потрібні фонтани. Обов'язково", — розповіла переселенка з Харкова Тетяна Рибальченко.

Загалом, цьогоріч у Полтаві мають увімкнути три фонтани із шести. Зокрема, мають запрацювати водограї у Петровському парку та на Соборному майдані.

Петровський парк.

"Ці, що маємо включити, ми зараз готуємо тендерну документацію, проводимо відкриті торги. Потім переможець буде робити поточний ремонт цих двох фонтанів", — продовжив директор КП "Декоративні культури" Ігор Ляшко.

"Не потрібно. Чому? Тому, що буде дорого коштувати, а зараз йде війна, краще ці кошти направити на збройні сили. Моя така думка. Воно то гарно, звісно, як фонтан був. Ми тут місцеві і завжди, коли було спекотно, то було приємно. Але зараз, враховуючи ситуацію в країні, то може треба зекономити", — додала місцева жителька Людмила Долбілова.

Від початку червня уже працює фонтан, що у парку поблизу Будинку дворянського зібрання.

Один із парків у Полтаві.

"Там треба було провести його розконсервацію. Передивитися після зими водопровід, перевірити електричну частину фонтана, сопла фонтана. Ці всі роботи були проведені. Тепер він працює не три дні на тиждень, а кожного дня", — директор КП "Декоративні культури" Ігор Ляшко.

Гроші на поточний ремонт та утримання цих трьох фонтанів перерозподілили із бюджету підприємства, каже Ігор Ляшко.

У Полтаві цього літа запрацює три фонтани.

"Ми звернулися до управління житлово-комунального господарства, для того, щоб вони зробили перерозподіл коштів, для ремонту поточного оцих двох фонтанів. На сесії міської ради такий перерозподіл відбувся. Нам було перерозподілено 950 тисяч (гривень – ред.)", — додав директор КП "Декоративні культури".

Як розповів Суспільному Ігор Ляшко, точну дату, коли в місті увімкнуть ще два водограї, поки не визначили.Торік в обласному центрі працював один фонтан.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok