"Маленький реабілітаційний простір": полтавець Дмитро Усов безплатно допомагає військовим

Полтавець Дмитро Усов відкрив власний реабілітаційний кабінет та допомагає людям відновлюватися після травм і зберігати здоров’я. Цим він хоче підтримати військових. Цей соціальний бізнес ― один із майже 40 на Полтавщині, який профінансувала благодійна організація.

Реабілітолог із Полтави Дмитро Усов започаткував власну справу. Це невеликий кабінет у центрі міста, де є обладнання для занять із військовими та цивільними.

"Отримав грант та відкрив маленький реабілітаційний простір. Це зона ЛФК (лікувальної фізичної культури ― ред.), де пацієнти займаються вправами індивідуальними. Також є зона, де я приймаю людей, ми проходимо анкетування, опитування і ставимо плани на те, що буде далі. Це маленька моя стінка подяк та сертифікатів. Є ще масажний безпосередньо стіл стаціонарний, мій улюблений", — розповів реабілітолог Дмитро Усов.

Обладнання у реабілітаційному кабінеті.

Дмитро має диплом реабілітолога, кілька років не займався цією справою, а від початку повномасштабної війни став волонтером. Згодом, каже, вирішив допомагати військовим інакше.

"Це є на даний час соціальний бізнес. Це не бізнес, в якому заробляють мільйони. На даний час я надаю послуги повністю безкоштовно для військових. І покриваю витрати на це приміщення та на обладнання, на матеріали я покриваю тими клієнтами, які приходять і платять кошти за це. Я буду масштабуватися, на кушетці масажній не зупинюсь, тому масштабування в плані реабілітації буде", — пояснив реабілітолог.

Стінка для реабілітаційних тренувань.

Для військових заняття та масажі безплатні.

"У мене, як у військового вже з 25-річним стажем, після бронежилетів дуже посипалася спина. Дві грижі в поперековій ділянці. І дуже важко вставати, сідати, ходити. І Дмитро запропонував пройти реабілітацію у нього", — поділився заступник командира бригади армійської авіації Євгеній Кульбіда.

Дмитро Усов і його клієнт військовий Євгеній Кульбіда.

Реабілітаційний кабінет полтавець відкрив завдяки гранту від благодійної організації "Карітас Полтава". 150 тисяч гривень витратив на обладнання.

"Подали заявки більше 250 людей, після цього експертна комісія відібрала 70 з них, які мали можливість пройти навчання. Ми обрали 39 тих, які ідеї були найбільш життєспроможними, найбільш реальними. Ці люди отримали кошти. І на даний момент всі вони закупили обладнання, втілюють свою мрію в життя і, в принципі, радо діляться з нами своїми історіями успіху", — розповіла координаторка проєкту "Карітас Полтава" Марина Галич.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | Тік Ток