У Полтаві у 2-й лікарні з’явилася барокамера: хто може насичуватися киснем безплатно

У реабілітаційному відділенні другої міської лікарні Полтави встановили сучасну барокамеру. Вона насичує організм людини киснем, допомагає загоюватись ранам. Також її використовують при лікуванні захворювань дихальної, неврологічної чи ендокринної системи. Скористатись нею полтавці можуть безоплатно.

Про це Суспільному розповів завідувач реабілітаційного відділення Сергій Постернак.

У другій лікарні Полтави встановили сучасну камеру гіпербаричної терапії. У ній пацієнт зможе насичуватись киснем під підвищеним тиском, що допомагає швидкого відновитися після захворювань чи травм, розповів лікар Сергій Постернак.

Барокамера, що допомагає швидко відновитися після захворювань чи травм.

"Пацієнт перебуває у камері під прямим потоком кисню. Камера побудована так, що одночасно можуть приймати сеанс чотири особи або два особи і один пацієнт лежачи. Дозовано, адаптовано згідно зі станом і згідно з віком, згідно з нозологічними одиницями захворювань лікар підбирає пацієнта і виставляє програму від 5-20 хвилин до 2 годин", — повідомив завідувач реабілітаційного відділення 2-ї міської лікарні Сергій Постернак.

Барокамера підключена до чотирьох кисневих генераторів, безперебійника живлення та має панель керування.

Барокамера має панель керування.

"Панель керування має інтерфон, зв'язок з пацієнтом всередині камери. Так само тут є зв’язок. І в камері теж. Повний контакт з пацієнтом, безпечно", — пояснив завідувач.

За словами Сергія Постернака, насичення киснем, зокрема, пришвидшуватиме загоєння ран.

"Пацієнт може пройти сеанси лікування при таких патологіях як опорно-рухового (апарату – ред.), гнійні рани, неврологічні, гастроентерологічні захворювання. Від психозів і до інших захворювань, але лікар підбирає індивідуально до пацієнта. При різних станах, починаючи від панічних атак до реабілітації з ампутаціями", — розповів Сергій Постернак.

Для реабілітаційного відділення це обладнання допомогли придбати благодійники, розповіла медична директорка Олена Карлінська.

Барокамеру допомогли придбати благодійники.

"За ініціативою «Rotary Club Poltava» наша лікарня отримала найсучаснішу барокамеру. Наша гордість, аналогів якої немає взагалі у Полтавській області", — повідомила медична директорка підрозділу другої міської лікарні Олена Карлінська.

Вартість такої камери гіпербаричної терапії – понад 100 тисяч євро.

"Пацієнти, які знаходяться всередині камери на лікуванні, можуть проглядати телебачення. Два монітори, підключаємо і вони повністю релаксують і знімають свій стрес", — розповів Сергій Постернак.

Пройти лікування у барокамері пацієнти зможуть за направленням безкоштовно.

"Офіційне відкриття відділення буде наприкінці цього тижня. Барокамера тільки отримана. І ми розраховуємо, що протягом тижня-двох вона почне приймати пацієнтів", — розповіла Олена Карлінська.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | Тік Ток