У полтавському медцентрі безкоштовно протезують цивільних та військовослужбовців

У одному з полтавських медичних центрів безкоштовно виготовляють протези нижніх кінцівок. З осені 2023-го послуги протезування та подальшої реабілітації отримали близько 300 пацієнтів. Серед них були як військовослужбовці, так і цивільні.

Про це Суспільному розповів керівник медичного центру "Ортотоп" Віталій Шкіль.

Віталій Маценко близько місяця лікується в одному з полтавських медзакладів. Під час військової служби чоловік втратив ногу.

Військовий Віталій Маценко.

"Поранення я отримав під час виконання завдання в районі селища Вербове. Я з частини 82-ї штурмової бригади. Я на міні підірвався. Одна третина гомілки в мене залишилась правої", — розповів пацієнт Віталій Маценко.

Послуги з безплатного протезування надають у медцентрі "Ортотоп". Він працює з осені 2023-го. За цей час реабілітацію в закладі пройшли більше 300 пацієнтів, розповів Суспільному керівник закладу Віталій Шкіль.

"Після першого звернення людина проходить у нас повний цикл реабілітації та протезування: від підготовки кукси до протезування, зняття мірок, до видачі готового протезу", — розповів керівник медичного центру "Ортотоп"Віталій Шкіль.

Протезист заміряє розміри кукси.

"Перший етап – зробити гіпсовий негатив. Негатив – це з бинтів, коли в нього заллється гіпс, то це буде форма кукси, тільки їй потрібно розмірів надати. за цими розмірами робиться примірочна гільза або, якщо людина не первинна, то робиться протез гомілки чи стегна", — продовжив протезист Олександр Будинський.

Як розповів Віталій Шкіль, всі витрати на протезування та реабілітацію сплачує держава. Скористатися цими послугами можуть військові та окремі категорії цивільних.

На війні чоловік втратив праву ногу.

"До нас можуть звертатися люди з інвалідністю, люди похилого віку, діти з інвалідністю . Приймає пацієнтів лікар, ортопед-травматолог і займаються протезуванням троє досвідчених кваліфікованих протезистів з десятилітнім стажем роботи", — додав керівник медичного центру "Ортотоп" Віталій Шкіль.

Зібрати та заповнити документи для протезування допомагають працівники громадської організації "Об’єднані надією", розповів її голова Роман Шестопал.

Подати заявку на виготовлення протеза можуть військові та деякі цивільні.

"Військовим, щоб подати заявку на отримання протеза потрібно отримати висновок ВЛК, додаток 5 про обставини травми, паспорт, код та направлення від соцзахисту. Цивільне населення отримує направлення на отримання протеза після отримання групи (інвалідності – ред.), та перелік для реабілітаційного листа", — розповів голова ГО "Об’єднані надією" Роман Шестопал.

Віталій Шкіль розповів, що в майбутньому медцентр надаватиме послуги з протезування верхніх кінцівок.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok