Перейти до основного змісту

Цього року на Одещині посадили вдвічі більше кавунів: де їх вирощують

Кавуни на одеському "Привозі". 23 липня 2024 року. Суспільне Одеса

Посіви кавунів і динь на Одещині цього року збільшилися на понад 100%. Такий крок був зумовлений частковою окупацією Херсонської області, яка славилася вирощуванням баштанних культур. Тепер Одеська область забезпечує не лише свої потреби в кавунах та динях, а й продає їх в інших регіонах Україні.

Про це Суспільному в ефірі "Українського радіо Одеса" розповіла речниця департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА Тетяна Беженар.

За її словами, у 2024 році сільгосппідприємства Одеської області збільшили посівні площі баштанних культур загалом на 109,4% у порівнянні з 2023 роком.

"У 2024 році в області засіяно 3,5 тисячі гектарів баштанними культурами. Для порівняння у 2023 році було 3,2 тисячі гектарів. Посіви баштанних здійснювалися по області наприкінці квітня — початку травня, коли погодні умови відповідали нормам для посіву. Основний ареал вирощування баштанних культур в Одеській області — це Одеський, Білгород-Дністровський, Болградський і Ізмаїльський райони", — зазначила Тетяна Беженар.

З огляду на збільшення площі вирощування баштанних культур, а також сприятливу погодну ситуацію на Одещині планується зібрати більший у порівнянні з минулим роком урожай. За словами Тетяни Беженар, весняні дощі пришвидшили вегетацію, а подальші спека і тепло вирішили питання дозрівання баштанних культур.

"Процес збору кавунів в Одеській області почався на два тижні раніше, наразі він триває і остаточні цифри (по врожаю, — ред.) ми зможемо сказати пізніше", — додала речниця департаменту.

Окремо Тетяна Беженар торкнулася питання якості вирощеної продукції. Вона зазначила, що останнім часом попит мають ті кавуни, що вирощені без додавання синтетичних добрив, пестицидів, гормонів росту або генної модифікації. Тому аграрії почали збільшувати площі під вирощування саме органічної продукції. Яскравим прикладом роботи в цьому напрямку речниця називає компанію "Дунайський аграрій" з села Саф’яни Ізмаїльського району. І таких підприємств стає все більше, додала вона.

Візуально відрізнити органічні кавуни неможливо, проте Держпродспоживслужба закликає купувати баштанні на ринках і в магазинах, де продається сертифікована продукція, і не купувати на стихійних ринках чи при дорозі. Там швидше за все продукція не матиме експертного висновку лабораторії або це партії, які не були допущені до продажу в магазинах через високий вміст нітратів. На органічних кавунах міститься додаткове маркування.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

Топ дня

Вибір редакції