"Мої звʼязки з представниками РФ не підтверджені": засуджений за держзраду миколаївський експрокурор заперечує провину

Геннадій Герман, ексочільник Миколаївської обласної прокуратури, у суді 5 серпня 2024 року, Одеса. Суспільне Одеса

В одеському суді триває розгляд апеляції адвокатів миколаївського експрокурора Геннадія Германа, якого засудили за держзраду. Наразі засідання на фінальному етапі. На кожне слухання у цій справі також ходять родичі загиблих у казармах в Миколаєві бійців. Тепер вони просять, щоб Германа обміняли на військовополонених українських морпіхів.

Сам засуджений Геннадій Герман свою провину не визнає, а докази прокурора вважає недостатніми:

"Докази, якими сторона обвинувачення обґрунтовує начебто вчинення мною особливо тяжкого злочину, вимагає найбільш суворого покарання та вічного позбавлення волі, є неналежними, недопустимими і недостовірними. Хочу наголосити, що твердження сторони обвинувачення про мої зв'язки з окремими представниками Росії не знайшли підтвердження, як під час досудового розслідування, так і під час судового розгляду у суді першої інстанції. Я вважаю, що численні порушення в органах досудового розслідування вимог КПК України та недостатність зібраних доказів не доводять мою провину в інкримінованому злочину", — сказав він у залі суду.

Родичі військових, які загинули 18 березня 2022 року від ракетного удару РФ по казармах у Миколаєві. Суспільне Одеса

Натомість рідні загиблих у казармах в Миколаєві бійців вважають Германа винним. Однак замість покарання просять, щоб його обміняли на військовополонених українських морпіхів:

"Це людина, яка не повинна була бути в українській владі, в органах влади взагалі. Тобто він як держслужбовець, це тільки від першого дня його роботи в Миколаївській прокуратурі це була зрада. А від того, що він сьогодні говорив? Від того, що він сьогодні говорив, це все була брехня. Я перебивала, я кричала: "Брехня, брехня!". Я розумію, просто він хоче якось вирулити. Це його проблема, він свідомо, він не є хлопчиком, він свідомо розумів, що він робить, мусить відповідати", — розповіла мати загиблого військового Галина Осадча.

Плакат, що принесли на суд родичі військових, які загинули 18 березня 2022 року від ракетного удару РФ по казармах у Миколаєв. Суспільне Одеса

Що відомо про справу експрокурора Геннадія Германа

Ексголову Миколаївської окружної прокуратури Геннадія Германа затримали 4 квітня 2022 року, а 6 квітня відправили до СІЗО.

За версією слідства, чоловік співпрацював з російською спецслужбою: передавав їй інформацію про позиції українських бійців у Миколаївській області, персональні дані військовослужбовців та співробітників ДСНС, паролі для проходження блокпостів, результати обстрілів та загальну оперативну ситуацію в регіоні. Крім того, корегував вогонь по цивільних і військових об’єктах та інформував окупантів про російських військовополонених, яких затримали на Миколаївщині. Свою провину Геннадій Герман не визнав.

23 січня 2023 року під час засідання прокурор заявив, що підсудний передавав інформацію блогеру з Росії Юрію Подоляку — уродженцю Сумщини, який у 2014 році переїхав до Росії. Той підозрюється у підтримці та співпраці з державою-агресором, пояснив обвинувач.

22 червня відбулося чергове засідання суду, на якому підозрюваний попросив провести його допит проводили в закритому режимі, без допуску журналістів на наступне засідання.

28 червня ексочільника Миколаївської окружної прокуратури Геннадія Германа визнали винним у співпраці з російською спецслужбою та засудили за держзраду до довічного ув'язнення.

В одеському суді триває розгляд апеляції адвокатів Геннадія Германа. На кожне засідання у цій справі також ходять родичі загиблих у казармах в Миколаєві бійців. Вони просять, щоб Германа обміняли на військовополонених українських морпіхів.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області