В одеському суді розглядають апеляцію адвокатів миколаївського експрокурора Геннадія Германа, якого засудили за держраду. Сторона обвинувачення просила про часткове повторне дослідження окремих письмових доказів, які містяться в матеріалах кримінального провадження, повідомила кореспондентка Суспільного.
Цього разу судова колегія частково задовольнила клопотання прокурора, а також сторони захисту щодо допиту тих свідків, які не були допитані раніше. Адвокат Владислав Каланжов зазначив, що з 22 заявлених свідків у суді допитали лише чотирьох:
"18 осіб не було допитано в суді першої інстанції. Цих свідків вказував безпосередньо обвинувачений. Це особи, які мали можливості у своєму користуванні мати ті документи, які інкримінується обвинуваченому".
На засідання прийшли родичі військових, які загинули 18 березня від ракетного удару РФ по казармах у Миколаєві. У руках люди тримали світлини. Вони пов’язують гибель рідних із держрадою експрокурора:
"Я вважаю, що Герман до цього причетний, тому що він здавав прізвища наших хлопчиків, а значить він звітував про свою роботу. І зараз апеляційний суд, я не вважаю, що повинен був задовольняти клопотання адвокатів. Вони в першій інстанції не подали письмове клопотання під час попереднього судового засідання, а вони сказали вже усно в кінці, на момент оголошення вироку", — розповіла Оксана Руцька, директорка ГО "Правозахисна група" та мама загиблого військового Миколи Новікова.
Мама ще одного загиблого військового Андрія Паламарчука Анна Паламарчук каже, що адвокати навмисно затягують справу:
"Чіпляються за кожну дрібницю, за кожен якийсь хвостик закону, щоб саме затягувати ці процеси. Це нас, батьків, дуже чіпає. Кожне засідання ми згадуємо те, що ми бачили, приходили, шукали діток. І кожен раз при кожному засіданні воно теребить цю нашу рану відкриту. Я думаю, що судді мають зжалитися та подумати про таких людей, як ми".
Що відомо про справу Геннадія Германа?
Ексголову Миколаївської окружної прокуратури Геннадія Германа затримали 4 квітня 2022 року, а 6 квітня відправили до СІЗО. За версією слідства, чоловік співпрацював з російською спецслужбою: передавав їй інформацію про позиції українських бійців у Миколаївській області, персональні дані військовослужбовці та співробітників ДСНС, паролі для проходження блокпостів, результати обстрілів та загальну оперативну ситуацію в регіоні. Крім того, корегував вогонь по цивільних і військових об’єктах та інформував окупантів про російських військовополонених, яких затримали на Миколаївщині.
Германа обвинувачують у державній зраді в умовах воєнного стану. Цей злочин карається позбавленням волі на строк 15 років або ж довічним ув’язненням.
Засідання суду відвідують батьки загиблих бійців у казармах в Миколаєві у березні минулого року. Люди пов'язують смерть своїх рідних з імовірною держзрадою експрокурора.
23 січня під час засідання прокурор заявив, що підсудний передавав інформацію блогеру з Росії Юрію Подоляку — уродженцю Сумщини, який у 2014 році переїхав до Росії. Той підозрюється у підтримці та співпраці з державою-агресором, пояснив обвинувач.
15 лютого суддя продовжив термін дії запобіжного заходу Геннадію Герману у вигляді тримання у СІЗО до 15 квітня.
22 червня відбулося чергове засідання суду, на якому підозрюваний попросив провести його допит проводили в закритому режимі, без допуску журналістів на наступне засідання.
28 червня судді Приморського районного суду Одеси визнали Геннадія Германа винним у державній зраді та відправили за ґрати на довічне ув’язнення. Тоді миколаївського експрокурора закидали сирими яйцями. Про підозру у державній зраді Геннадію Герману СБУ повідомила у квітні 2022 року.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області