За час роботи "зернового коридору" з України експортували 33 млн тонн збіжжя

. Зерно, зображення ілюстративне. Фото: Суспільне Одеса

Близько 33 млн тонн зерна вдалося експортувати з України за час роботи "зернового коридору". Про це 10 липня на пресконференції у Media Center Ukraine розповів заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук.

За його словами, це хороший показник, оскільки у 2022 році через повномасштабне вторгнення багато виробників мали залишки і не могли реалізувати своє збіжжя.

"Фактично за період роботи "зернового коридору", станом на сьогодні вдалося експортувати близько 33 млн тонн зернових культур. Що є дуже хорошим показником, враховуючи, що 2022 рік повномасштабного вторгнення, в цей період часу ми мали дуже велику кількість перехідних залишків, порядку 30 млн тонн, і власне це призвело до того, що велика кількість товаровиробників були змушені сидіти зі своїм збіжжям, не маючи можливості його реалізувати", – повідомив Денис Марчук.

Наразі, додав Марчук, зернова ініціатива фактично заморожена. На його думку, в липні і серпні, поки будуть йти перемовини про продовження дії коридору, вивозу зерна з портів "Великої Одеси""Великою Одесою" називають Чорноморський, Одеський та Південний порти. не буде.

Що відомо про "зернову угоду"

  • 22 липня 2022 року у Стамбулі Україна, Туреччина та ООН підписали угоду про розблокування портів та вивезення українського зерна. Таку ж угоду підписала Росія.
  • 29 жовтня 2022 року Російська Федерація заявила, що припиняє участь у "зерновій угоді" підписаній Україною, Росією, Туреччиною та ООН у Стамбулі, яка передбачає розблокування українських портів. Причина — нібито атака кораблів Чорноморського Флоту 29 жовтня вранці.
  • 2 листопада Росія відновила свою участь у "зерновій угоді".
  • 17 листопада угоду продовжили на чотири місяці.
  • 19 березня 2023 року міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський повідомив, що попри спроби тиску та шантажу з боку Росії, Україні та партнерам вдалося продовжити дію "зернової угоди" на тих самих умовах, на яких вона початково укладалася із терміном дії 120 днів.
  • 24 квітня Міністерство оборони Росії заявило, що продовження зернової угоди перебуває під загрозою через атаки безпілотників в окупованому Севастополі 23 березня і 24 квітня. За версією РФ, їх запустили із акваторії Одеси, яка "визначена для реалізації зернової угоди".
  • 13 червня Президент Росії Володимир Путін заявив, що Росія розглядає можливість виходу із Чорноморської зернової ініціативи.
  • 4 липня у МЗС РФ заявили, що у Москві не бачать підстав для продовження реалізації Чорноморської зернової ініціативи, термін дії якої спливає 17 липня.
  • Туреччина хоче продовжити "зернову угоду" на два роки, заявив президент країни Реджеп Таїп Ердоган на спільній пресконференції з президентом України Володимиром Зеленським 8 липня.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області