Українські військові ще не висаджувалися на Зміїний. Росіяни могли залишити "сюрпризи"

. Uafacts

Військова операція на Зміїному тривала майже 10 днів. Наразі українські військові готуються перевірити усю територію острова, щоб усвідомитися, що на ньому немає небезпечних об'єктів. Про це Суспільному повідомила начальниця пресцентру Cил оборони Півдня України Наталія Гуменюк.

За словами військової, на Одещині спостерігали за тим, як евакуювалися бійці РФ, але гарантій, що росіяни не підготували на Зміїному "сюрпризи" для українців, немає.

"Якщо навіть це і був жест доброї волі, як вони кажуть, то тоді вони його достатньо довго репетирували. Це абсолютний результат військової операції, абсолютне переконання нашими способами впливу, яки були застосовані. Всі сили й потужності, які було доцільно використати, військове командування застосувало і ми маємо такий результат", – розповіла Наталія Гуменюк.

Які плани були в росіян на Зміїному

Начальниця пресцентру зазначила, що острів, як і кожен інших клаптик української землі, є важливим і потребує звільнення. До того ж Зміїний – це стратегічний об'єкт, він є форпостом у Чорному морі.

"Незважаючи на те, що це невеликий острів, – він має велике значення. Звісно, розташування на ньому протиповітряної оборони ворога і засобів вогневого ураження створювало додаткову небезпеку для України, оскільки вони намагалися таким чином убезпечити свої кораблі від нашого ураження і контролювати морське судноплавство і повітряний простір над північно-західним фрагментом Чорного моря", – зазначила Наталія Гуменюк.

Можлива висадка десанту

За даними військових, пріоритетами росіян були протиповітряна оборона та вогневий вплив, які могли допомогти ймовірній висадці десанту на територію Одещини.

"Перспектива десантування залишається хоча б тому, що є великі десантні кораблі, які знаходяться у Чорному морі. Є малі швидкісні десантні катери, які можуть бути також застосовані. Але в будь-якому випадку такі елементи ураження – це, по-перше, дуже потужний удар по моральній складовій ворожого війська, також це все ж таки потужний удар по елементах техніки", – додала начальниця пресцентру.

Сили оборони Півдня підрахували перші результати звільнення острова Зміїний. Вони звітували про знищення чотирьох зенітних гарматно-ракетних комплексів "Панцир-С1", радіолокаційної станції й ще декількох одиниць техніки. Остаточні результати операції ще дорозвідуються.

Що відомо

  • 30 червня ЗСУ вдалося вигнати росіян з окупованого 24 лютого острова Зміїного в Одеській області. Наразі українські війська контролюють острів за допомогою далекобійної артилерії, ракетних військ та авіації, проте Генштаб планує встановити там безпосередній фізичний контроль.
  • У Міноборони РФ заявили, що російські військові залишили Зміїний "з доброї волі"

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області